Shizuka

Kote ma v oku hniz\sliz. Nevite nekdo co to je a jestli se to prenasi?

Bydlim vedle stareho kravina a odtud k nam prichazi spoustu kocek …teda spis kotat.Nekdy jim dam neco k snetku protoze jich spoustu hladovi ale jinak si jich casto nevsimam …Ale ted je casto velky vitr ze to odfoukava i me.Takze kdyz jsem se bavila vecer s mojim kamaradem venku pred barakem a kdyz jsme se loucili tak se k nam blizilo jedno z kotat, trepalo se a skoro ho ten vitr odfouknul o metr dal pryc rekla jsem si ze ho dam do chodby at na neho nefouka tak jsem ho vzala do ruk a oprela o chlupaty svetr s koziskem ale jakmile jsem ho vzala do chodby kde se rozlo svetlo uvidela jsem ze to kote ma cele prave oko mezi vickama zasliznene nebo zahnisane … spis mi to prislo jako sliz . tak jsem ho rychle polozila na zem a sla… Celkem se ted bojim ze se to chytlo do toho kozisku a ze to muzu chytit…nevite nekdo co to je a jestli se to prenasi ?…(omlouvam se za pripadne chyby a hacky pisu na tablet a hacky tu bohuzel nejsou :) )

Odpovědi
Vlosa_xD

U koček je to zcela normální 🙂 Nemusíš se ničeho bát 😉

gecco

Takové ´zacházení´ s cizími kočkami může být nebezpečné – asi nejhorší by mohla být toxonoplasmoza (velmi nebezpečná zejména dětem, těhotným a nebo těhotenství plánujícím)…
Pokud chceš být ´kočičí mámou´, kotě dej do nějaké přepravky a u veterináře si zaplať vyšetření.

anonym

Myslím, že kdyby bylo nějak nemocné, mělo by hnis v obou očkách, spíš ho sekla jiná kočka, nebo tak něco, koťátko jsi měla odnést radši tam, kde bylo, asi se mamince kočce ztratilo,hlavně mu nedávej mlíko,mělo by velký průjem a zkus ho odnést zpátky.

Dochy

Houbelec že po mlíku bude mít průjem… Ale to oko… U koťat je problém se záněty docela běžný co pamatuju. Doporučuju veterináře, jinak zkusit vyčistit… Voda / borová voda a nějakej kapesníček. A myslím, že se dávala i nějaká mastička.. Ale já nejsem veterinář, radši se poraď tam.