Krakis

Kopie celého počítače na notebook?

Ahoj,chtěl bych si koupit notebook a přenést na něj vše,co mám na domácím počítači,Takže OS,všechny programy,aktu­alizace,nasta­vení i registry.Lze to udělat třeba jako kopii disku nebo zálohu,aniž bych musel vše instalovat,ak­tualizovat a nastavovat? Na OS mám multilicenci a programy jsou většinou freeware.Prostě přesnou kopii počítače.
Doplňuji:
To by se mělo zkopírovat i s ovladači,ty jsou přece taky uložený na C:\ ?

Odpovědi
arygnoc

to rozhodne nepôjde – nb používa iné hw a teda aj iné ovladače.
nainštalujte si zhodný os i programy, potom si môžete dáta (nie programy) na stolnom počítači zálohovať a preniesť do nb.

je to najjednoduchšie riešenie. zaberie najmenej času a vyhnete sa stresom „prečo to, do >píp< nefunguje!“

i tak sa pripravte, že pár hodín (v najhoršom i dva dni) nad tým strávite.

riešením by možno boli cloudové služby (nemám skúsenosti, osobne sa mi protiví, že dáta nie sú na mojom počítači).
Doplňuji:
mám na externom disku zálohované všetky inštalácie používaných programov, takže proste iba si potvorím adresár na externom disku a inštalujem pekne do radu).
stretlo ma to pred mesiacom, keď som musel zhodiť systém a inštalovať všetko znova.

Funna

sice úplně nechápu, nač ti bude ovladač např. grafické karty, kterou máš v PC na noťasu, který má 100% jinou..ale jak myslíš…stejně většinu budeš muset „dodělat“ ručně…myslím, že než si „zas_at“ nový noťas starým a mnohdy zbytečným balastem, který jsi na PC naschromáždil, je lepší obětovat nějaký ten den a naistalovat to raděj znovu…

Lenka H.

Mělo by to jít programem Clonezilla … přítel takhle přetahoval všechno opačným směrem. Ale trávil pak stejně víkend oživováním windows kvůli ovladačům…

mosoj

Zcela jistě to jde pomocí bitové kopie, kterou umí udělat OS.

arygnoc

mosoj:

Termínem bitová kopie systému se označuje přesná kopie disku. Bitová kopie systému standardně obsahuje data jednotek potřebných ke spuštění systému Windows. Obsahuje také data systému Windows a specifické údaje nastavení, programy a soubory. Tuto bitovou kopii systému můžete použít pro obnovení obsahu počítače v případě, že pevný disk nebo počítač přestane fungovat. Pokud obnovíte obsah počítače z bitové kopie systému, jedná se vždy o úplné obnovení – nelze si vybrat obnovení pouze jednotlivých položek. Obsahem z bitové kopie systému budou nahrazeny vždy všechny aktuální programy, nastavení systému a soubory.

všimnite si vety „Obsahuje také data systému Windows a specifické údaje nastavení, programy a soubory.“
to znamená, že bitová kópia je dobrá pre počítač, na ktorom bola vyhotovená, nie na „prenos kompletného počítača do iného počítača“.