dáma z ČR

Konzumujete semínka a další zdravé potraviny?

Konzumujete např. chia semínka, lněná, konopná, semínka či například kustovici?

Odpovědi
quentos

Jo, občas… chia, slunečnicová, sezamová, lněná… vobčas už si připadám jak pták .{

Drap

Občas. Ale musím se i přiznat , že mám rád i vepřové, obzvláště pak bůček.

da ny

Ano, nepravidelně (preferuji plodiny našeho pásma). ;)
Lněné semínko:
„Před jeho konzumací je vhodné ho pomlít nebo v hmoždíři rozetřít. Když je lněné semínko prasklé, lépe se z něj uvolní vše potřebné, pro organismus. Ale vždy si takto připravujte jen čerstvou porci. Jinak vám budou žluknout.“
http://www.zdra­vestravovani.e­u/zazrak-jmenem-lnene-seminko/

Někteří makrobiotici semínka (kromě chia) konzumují jen po krátké tepelné úpravě v pánvi. Odstraní tak některá nebezpačí a plísně (také je propláchnou, slunečnicová, dýňová, lněná, sezamová semínka atp.).

MobilManiak

Ne, jsem typický Čech, toto jde mimo mě.

anonym

mám rád semínkovaté pečivo

arachis

Ne, jsou moc drahá, ale když mám dýni, tak zbaštím vyloupaná semínka a sem tam si koupím loupanou slunečnici.

quentos

Drap: to se taky počítá, tuhle mi přišla mailem fotka selátka s komentářem: „semínko slaniny“ :{DD>