iwetax

Kontroluje to někdo?

Například: V psích granulích je napsáno, že obsahují 40%kuřecího masa, 6%rybího masa. Tak kontroluje někdo , jestli tam opravdu toho masa tolik je?
Doplňuji:
Já nebudu jmenovat značku, ale je to kanadské krmivo. Neobsahoje žádné podivnosti, jen maso a byliny,ovoce a zeleninu. 18kg stojí 1200kč.

Nejlepší odpověď
mosoj

Občas obchodní inspekce. To jste na tom dobře. To v granulích pro kočku je ve většině masa do 4 % a v těch dražších do 25 %. V kapsičkách totéž. Kapsička s hovězím obsahuje do 4 % masa.

Další odpovědi
Miroslavst

Spíše se domnívám, že to kontroluje státní veterinární správa, ale výrobce by se dopouštěl protizákonného jedníní, pokud by nesděloval na obalu výrobku pravdu.
Zde posílám složení jednoho z krmiv, které máš asi na mysli:
http://www.aca­nashop.cz/deta­il/pro-pejsky-nova-receptura/acana-adult-dog-18-kg-%28kure-losos-jatra%29-1/

kupkina

tím bych se nikdy probírat nechtěla