fira

Kontrola u lékaře.

Povinná kontrola u lékaře.Už platí nebo od kdy bude platit že řidič neprofesionál musí absolvovat prohlídku u lékaře v 65 ti letech?

Nejlepší odpověď
gepik

Řidiči od šedesáti let výš by neměli zapomínat na včasné zdravotní prohlídky. Jinak jim hrozí vysoké pokuty a další sankce. Řidiči senioři, kteří nejsou řidiči z povolání, musí absolvovat lékařské prohlídky v souvislosti s dosažením věku 60, 65 a 68 let, pak každé dva roky (v 70, 72, 74 letech atd.) (ustanovení § 84 odst. 3 zákona č. 361/2000Sb., ve znění pozdějších předpisů).

Zdroj: http://www.lo­ganland.cz/MO­TODRBY/zivot_dzun­gle/zdravotni_proh­lidky.html

Další odpovědi
Michal Kole

Ještě to neplatí