xylofon15

Kontrola totožnosti

Jak internetové obchody, které k registraci vyžadují pas či občanku kontrolují jejich pravost ? Resp. Poznali by padělek ?
Doplňuji:
Ano, bohužel nárok mají, když to použijí pouze na kontrolu totožnosti a věku

Nejlepší odpověď
Michal Kole

ONO POSÍLÁNÍ SKENŮ NENÍ nejčistší řešení.

Co když je v cestě nějaký „problémový“ server, a tvoje osobní údaje uniknou do „nepravých“ rukou ? To ti pak musí firma co občanku požadovala zaplatit škodu.

Ty nemůžeš vědět, když odešleš email přes co to půjde.

Další odpovědi
anonym

A nač by je chtěli? Nemaj nárok!

Jikra

Tak já tohle slyším poprvé. Za ty léta jsem na eshopech provedl nejmíň 150 nákupů zboží od několika stovek po desetitisícové sumy a nikdo po mě žádné doklady nechtěl. Tím myslím v tuzemsku a zásadně na dobírku. A kdyby to náhodou na mě zkoušeli tak jdu jinam.