Avatar uživatele
Zajko84

Je možné dle popisu v dodatku vyřešit omluvu své nepřítomnosti v případě kontroly na dodržování léčebného režimu?

Dobry den.
Jsem PN z duvodu prace ve zdrav. s toxickym materialem. Pokud prijde kontrola a nebyla bych doma, muze mi dat razitko aj kamaradka lekarka-treba ze jsem byla na pohot.?
Zneuzivat to nechci, ale muze se stat neco v prubehu toho pul
roku…

Původní neotázka
Kontrola PN

Zajímavá 0 před 2538 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
nyjono

Co plánuješ, že se může stát?
Požádej o vycházky a dodržuj režim.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… Dochy, na neomezené vycházky musíš být buď blázen, nebo mít raka (zjednodušeně řečeno) podle novýho zákonu/zákoníku (nevím jak se to správně mluvnicky píše) …

… ojeb*t jde všechno, ale někdy to nevyjde …

… ivzez: … nemáš tak docela pravdu, opravdu existujou, a jsou povolovány >>> vím z blízké zkušenosti …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Není to možné.

Vaše kamarádka lékařka by musela Vaši návštěvu řádně vykázat. Nestačí
jenom „dát razítko“. Nechcete-li své kamarádce „zavařit“, zapomeňte na to!

Dochy + McMerkurion:
„Neomezené vycházky“ už neexistují, jsou možné určité úpravy denního režimu,
ale celkový počet hodin vycházek by ani tak neměl překročit 6 hodin denně.

___________

Zaujala mne „PN z duvodu prace ve zdrav. s toxickym materialem“.

Práce ve zdravotnictví ani práce s toxickým materiálem nejsou
důvodem k vystavení PN. Takovým důvodem je pouze zdravotní
stav pacienta.

Jestli pracujete na místě, kde z nějakého důvodu (např. těhotenství)
nemůžete či nesmíte pracovat, je zaměstnavatel povinen Vás převést
na jinou vhodnou práci.

Pokud by pro Vás takovou práci neměl, šlo by o překážku na jeho straně,
za niž by Vám náležela náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku. Tzn.,
že byste byla doma, dostávala náhradu mzdy a nemusela se trápit dodržováním
nějakého léčebného režimu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud máš PN z toho důvodu, že aktuálně nemůžeš pracovat tam kde běžně pracuješ, neměl by být velký problém zařídit si neomezené vycházky. Bohužel je teď kolem toho zbytečné papírování, ale mělo by to jít.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Ivzez: Neomezené vycházky stále existují, jen je obtížnější se k nim „dopracovat“. Musí je schválit tuším OSSZ nebo něco takového.

před 2537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Mc Merkurion: Zdá se, že máš pravdu. Připadá mi to úplně zhovadilý. Pár závistivců řvalo a tak člověk se zlomenou haksnou musí bejt celej den doma místo toho aby ho proseděl pod stromem v parku.

Osobně mám pocit, že lpění na tomhle zákonu (resp. tomto konrétním pravidlu) je naprosto proti rozumu.

před 2538 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Podle mne tato úprava nesouvisí s žádnými závistivci.

Kdysi jsem slyšela ministra Hegera (už si to nepamatuji úplně přesně), který se rozčiloval nad vysokým počtem „rizikových těhotenství s neomezenými vycházkami“.

Přiznám se, že hodně PN na „riziková těhotenství“ vadí i mně. V řadě případů jde o situaci, kterou popisuji výše → zyměstnavatel by měl vyplácet náhradu mzdy, ale protože chce ušetřit, poradí nastávající mamince návštěvu doktora. A řada doktorů bohužel neschopenku vystaví…

Jestli se nemýlím, šlo panu ministrovi o omezení „fiktivních“ neschopenek (netýkaly se jenom těhotenství).

před 2538 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… zapomněl jsi dodat „zdravýmu“ rozumu, ten chorej to totiž vymyslel, osobně jsem měl kontrolu dvě minuty před začátkem vycházek, co k tomu dodat? …

před 2538 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek