danda1234

Je stále povinná kontrola komínů?

A pokud ano tak zda-li tedy jen kontrola nebo i revize nebo jak to je. Bohužel jsme to ještě nikdy nedělali. Komín si pravidelně čistíme sami.

Nejlepší odpověď
zzzzz

1× za rok musí komín vyčistit kominníík, dá vám o tom zprávu.

Revize se dělá na komín a spotřebič, to znamená pokud máte nový kotel, nebo komín máte na něj mít revizi. To je pro pojišťovnu, pokud revizi nemáte krátí pojišťovna plnění. Revize se dělá na spotřebič jen jednou, při zapojení. Vymetání komínu kominíkem se dělá každý rok.
Doplňuji:
Media melou nesmysly:-((

Mezi revizí a vymetením je podstatný rozdíl. Media tyto pojmy velice často zaměňují.

určitě není dobré hledat informace o komínech v médiich, lepší je zeptat se na hasičárně, nebo kominíka, ti mají přehled.

Další odpovědi
Funna

bohužel je…a kominík musí udělat technickou prohlídku a vypsat zprávu…vše otřebné je popsáno zde: http://www.no­vinky.cz/bydle­ni/jak-na-to/235757-bez-revize-komina-riskujeme-nejen-pokutu-ale-i-ujmu-na-zdravi.html
Doplňuji:
zzzz…a četla jsi ten článek celý?…nic o tom, že stačí jen vymést komín tam není…ono to chce někdy číst všechno, ne jen prvních pár řádek a hned si „dělat“ jasno…

anonym

Žádná povinná kontrola komínů není!Komín si můžete vyčistit sám,dle svých potřeb.

cukrar

danda,
předpis nařizuje (nařízení vlády, tuším 81/2010), kontrolu komínu. Vyčistit si může komín každý sám. Ale důležité je, co se stane když to neuděláte.
Osobně zastávám názor, že pokud je dobrý hospodář, zkontroluje si komín sám. Když je to letitý komín, pozve si kominíka tem mu sdělí stav. Podle toho se hospodář rozhodne. Když je nový barák, tal 10 let se nemusí ničeho obávat.

zzzzz

Funo já jen tvrdím, že si media pletou revizi a vymetení, v tom je fakt rozdíl. Revizii nemůže provádět každý kominík, kdežto vymetení jo, revize je i podstatně dražší.

gagaga

funno, radsi : bohudik ! :)
me vypravel kominik takovy " historky " , ze ja uz ho zavolat nikdy nezapomenu :(
a to mam kominy dva :)

  • iv-