Anonym1999

Kontrola doplňovačky z dějepisu – STAROVĚKÉ ŘECKO.

Největším válečníkem starověku byl ALEXANDR MAKEDONSKÝ/VELIKÝ, který chtěl dobýt CELÝ SVĚT, ale NEČEKANĚ ZEMŘEL. Po jeho smrti se říše ROZPADLA. – To co je velkým písmem jsem doplnil. Myslíte si, že je to správně ? Popřípadě – co byste doplnili jinak ?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, jak byla doplňovačka formulovaná, ale spojení, které jste uvedl, je stylisticky nepřesné – který – ale … mezi dvěma větami chybí další myšlenka..

A. M. chtěl dobýt celý svět, ale jeho další plány ukončila nečekaná smrt. .

A. M. dobyl téměř celý tehdy známý svět, ale jeho další plány překazila nečekaná smrt.

Za nedlouho po jeho smrti se obrovská říše rozpadla, nebyla osobnost, která by ji udržela pohromadě.

Další odpovědi
Braník

máš to dobře,to je můj názor,škoda,že ho barbaři nepobili

fandosaurus

Myslím že by to tak mělo být…