Kontaktní adresa…

Dobrý den, potřeboval bych poradit s kontaktní adresou normálně bydlím na adrese říkejme třeba X, ale potřeboval bych aby me dopis došel na jinou adresu Y kde nebydlím, nemám tam trvale bydliště ani jmenovku noc… Šlo by teda to kolonky vypsat trvale bydliste kde bydlím a kontaktní adresa ne moje jméno ale jiné osoby? (ta osoba stím souhlasí) Myslíte že to tak jde?

Nejlepší odpověď
Drap

Třeba úřední dopis nelze poslat na jiné jméno , jde ale úvést jako kontaktní adresu například : Pan Novák u paní Rybové tam a tam.Neni problém si nechat poslat vlastně ke komukoli,pokud s tím souhlasí.

Další odpovědi
WeeBear

Šlo by tam určitě zařídit dočasné (přechodné bydliště).

Pokud bys tam chtěl zasílat poštu atp., tak se do adresy může uvést

Jan Novák
:u Jany Malé
Na rybníčku 1
746 01, Opava 1

To už tu bylo vypsáno předemnou, ale počítej s tím, že daná osoba, pokud to není Tvoje manželka 🙂, za Tebe nemůže přebírat zapsané zásilky určené ‚výhradně do vlastních rukou adresáta‘, pro ně si budeš muset chodit na poštu. Pokud ale adresa bude souhlasit (byť na OP budeš mít uvedenou jinou adresu trvalého bydliště) s adresou, co jsem napsala výše, tak není nejmenší problém. 🙂

Pozn. Pokud chceš, aby za Tebe osoba přebírala poštu, budeš s ní muset vypsat zmocnění, obvykle se prý píše u notáře, přicházejí tam obě strany – v tom však nemůžu poradit. Nemám s tím zkušenost.