rigormortis

Konstrukční řešení

když mne napadlo určité nové konstrukční řešení určité věci, ale už nemám vzdělání ani zkušenosti na jeho vlastní návrh, na koho se mám obrátit aby tento nápad dále rozváděl a investoval do něj?
Nejde mi o peníze, pouze nechci aby nějaký nápad skončil v koši.
Jedná se konkrétně o tepelné solární systémy.

Odpovědi
Alesh

Tak to zkus nabídnout nějaké firmě, co vyrábí je vyrábí. Pokud to bude fungovat a firma bude solidní, nepochybně by sis mohl i nějakou tu kačku přivydělat. Taky je možno danou věc nechat patentově ochránit. Na patent může stačit i poměrně laický popis, pokud vystihne podstatu a pak nabízet už tento nápad s ochranou patentu, což seriózní firma spíš uvítá, neboť to chrání i jí před konkurencí. Tj., že to konkurence neobšlehne.

Hamon

Ideálně se obrať na nějakého výrobce, pokud už existuje, nebo na někoho, kdo dělá podobné věci. O peníze jde až v první řadě – dnes je ti to jedno, za pět let tě to může mrzet, takže sepsat smlouvu (nezávislým – a to podtrhuji) právníkem.