Konopí a české zákony

Jak jinak než v hospodě jsme měli debatu o marihuaně. A abych nebyl za úplného vola potřebuji poradit, jak je to s pěstováním této rostliny. Zřejmě mylně jsem se domníval, že je povoleno pěstovat 5 rostlin na osobu (to mám ze zpráv Tv NOVA)
Ovšem dnes jsem se dozvěděl, že není povoleno nic, ale 3 rostliny promíjí..? Jak je to tedy doopravdy? A pokud bude mít spolubydlící, nebo rodinný příslušník 3 a já 3 v jedné místnosti je to nezákonné a nebo se to promíjí? Tak a teď se snažte:-)

(Zde je legálních 5 kytek: http://grower­.cz/pestovani/ma­rihuana/tema/t-49246.html a zde jsou legální 3 kytky: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pestovani-konopi-zakon-postihuje-cini-tak-i-pri-pestovani-tabaku-nebo-maku -Jak to tedy je?)

Nejlepší odpověď
mosoj

Také jste z toho jelen ? Já také, neboť nevím co je množství více než malé !!!!!
Načež abych věděl co je menší !!!

http://zpravy­.ihned.cz/ces­ko/c1-39361760-vlada-drzeni-5-rostlin-konopi-nebo-40-lysohlavek-bude-bez-trestu

Je tam ale slovo „bude“ víc jsem nezjišťoval.
Takže teď se musíš snažit ty. Já takovéto věci nepotřebuji.

Další odpovědi
venkovan

Víc odpovím Berušince.
Nevím proč mezi lidi pouštět další problémovou drogu, když víme co nadělal alkohol. Ono není o tom zda si dát či nedat, ale o množství. A to je ten problém. Někdo se alkoholu napije pro dobrou náladu a občas, jiný to do sebe leje jako letacký patrolej nu letadla.
To samé s drogou. Znám dost lidí kteří si udělají pohodu a viděl jsem dost lidí, kteří mají totálně zničené životy.
Myslím si, že jako lék ano, ale pod dohledem (na předpis) když neumíme sami dary přírody přiměřeně využívat.
Ale ve své podstatě – užívání drog pro potěšení provází lidstvo prakticky celou jeho existencí.

Drap

Domnívám se , že tvůj výklad zákonů je nějak zkreslený. Legální neni ani jedna kytka trávy. To co se promíjí a nepromíjí, už víceméně záleží na lidech.

Berušinka

Také vůbec nevím, každopádně by se měly řešit jiné věci a ne pár rostlinek, které v podstatě nebezpečné nejsou. Alkohol je legální – a přitom má toho na svědomí tolika! Zhulenci si vypalujou mozky, ale agresivní nejsou … spíš jsou takoví přiblblí…a to nepovolej. Někdo to potřebuje na léčbu a musí řešit ještě „legálnost“, místo toho, aby se soustředil na svojí nemoc. Alkohol povolený je a podívejme se, kolik toho napáchal … a páchá =( Zase zmatený příspěvek, doufám, že to pochopíte =)