geekocz

Konečná cena produktu na eBay

Kolik peněz skutečně zaplatím za produkt na eBay? Když zaplatím cenu produktu s poštovným znamená to, že je to konečná cena a produkt mi přijde až domů? Nebo jsou zde ještě nějaké další skryté poplatky, např. že zboží dorazí do Prahy a já budu muset platit ještě nějakou zásilkovou službu aby mi ho dovezla až domů? Děkuju za odpověď :)

Odpovědi
anonym

Cena prodejní +poštovné je – pokud jde o prodejce a dopravu, cena „konečná“.
Ještě je ale možné, že budeš platit DPH (nad 22 Є) a i clo (nad 150 Є) – podle ceny zboží.

geekocz

A o jakou cenu se jedná? Zajímá mě jestli jde o malou nebo velkou cenu a asi jde také o rozměry balíku že?

anonym

Nerozumím – „jde o malou nebo velkou cenu“…
😉
Cena kupní (udaná) + poštovné – pokud překročí 22Є, doplatíš DPH (21 % z dané ceny), pokud překročí 150Є, zaplatíš DPH (21 %) a i clo (podle druhu zboží).
Rozměry balíku jsou nedůležité (samozřejmě, že balík o velikosti šatní skříně s udanou cenou do 22Є vzbudí pozornost a je větší pravděpodobnost, že jej celníci prověří – prosvítí nebo i rozbalí).

geekocz

Ještě jedna otázka, je nějaké tabulka, podle které by se dala zjistit výše toho cla?

anonym

Třeba tady – http://www.cel­nisprava.cz/cz/clo/p­roblematika-taricu/ecit/Stran­ky/e-cit.aspx – to můžeš zjistit podle kategorie/dru­hu zboží.

geekocz

Aha děkuji, na poprvé jsem to nepochopil, jsem trochu pomalejší :). Děkuji moc za odpověď

anonym

Nemáš zač…
😉