Avatar uživatele
geekocz

Konečná cena produktu na eBay

Kolik peněz skutečně zaplatím za produkt na eBay? Když zaplatím cenu produktu s poštovným znamená to, že je to konečná cena a produkt mi přijde až domů? Nebo jsou zde ještě nějaké další skryté poplatky, např. že zboží dorazí do Prahy a já budu muset platit ještě nějakou zásilkovou službu aby mi ho dovezla až domů? Děkuju za odpověď :)

Zajímavá 0 před 3713 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Cena prodejní +poštovné je – pokud jde o prodejce a dopravu, cena „konečná“.
Ještě je ale možné, že budeš platit DPH (nad 22 Є) a i clo (nad 150 Є) – podle ceny zboží.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
geekocz

A o jakou cenu se jedná? Zajímá mě jestli jde o malou nebo velkou cenu a asi jde také o rozměry balíku že?

před 3713 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nerozumím – „jde o malou nebo velkou cenu“…
😉
Cena kupní (udaná) + poštovné – pokud překročí 22Є, doplatíš DPH (21 % z dané ceny), pokud překročí 150Є, zaplatíš DPH (21 %) a i clo (podle druhu zboží).
Rozměry balíku jsou nedůležité (samozřejmě, že balík o velikosti šatní skříně s udanou cenou do 22Є vzbudí pozornost a je větší pravděpodobnost, že jej celníci prověří – prosvítí nebo i rozbalí).

před 3713 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
geekocz

Ještě jedna otázka, je nějaké tabulka, podle které by se dala zjistit výše toho cla?

před 3713 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Třeba tady – http://www.cel­nisprava.cz/cz/clo/p­roblematika-taricu/ecit/Stran­ky/e-cit.aspx – to můžeš zjistit podle kategorie/dru­hu zboží.

před 3713 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
geekocz

Aha děkuji, na poprvé jsem to nepochopil, jsem trochu pomalejší :). Děkuji moc za odpověď

před 3713 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nemáš zač…
😉

před 3713 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek