Herbert

Konec statusu studenta a následná práce v zahraničí

V půlce června dělám státnice a v případě úspěchu přestávám být následujícím dnem student. Dostanu potvrzení o ukončení studia a pak bych, v případě, když nemám zajištěnou práci ihned po studiu, měl tuším do konce měsíce jít na pracák, abych si nemusel platit pojištění. Jde o to, že hned následující den po státnicích odlétám na 4 měsíce pracovat do zahraničí. Jak tuto situaci řešit, abych po návratu domů nemusel doplácet pojištění, případně nějaké pokuty za neplacení?
Doplňuji:
Ještě dodatek: ta práce v zahraničí je pro studenty, takže tam mám jen nějaké zdravotní připojištění, ale žádné plnohodnotné zdravotní pojištění. To mi zůstává stále tady v ČR.

Odpovědi
Lucijej

Buď si budeš platit pojištění tam, kde budeš pracovat, anebo ho budeš platit tady. V případě, že se rozhodneš pro pojištění v zahraničí, tak se dojdi do české pojišťovny odhlásit.

autacek

Odpověděl sis sám, buď budeš povinen pojištění si sám platit tady u nás, nebo dopředu nahlásíš a doložíš, že se zdržuješ/budeš zdržovat dlouhodobě mimo ČR. Pak Ti pochopitelně ale pojištění tady zanikne a je otázka, jaké podmínky jsou dány pro existenci toho tvého jiného připojištění.