Luss

konec smenecneho sporu

Prave mi bylo oznameno dluznikem, ze odeslal celou castku dluhu na muj ucet. Jakmile mi to na uctu naskoci, chystam se to cele u soudu ukoncit. Prosim jak mam postupovat? Predpokladm ze sepisu oznameni o tom, ze dluznik plnil v celem rozsahu smenky, a ze navrhuji zrusit platebni rozkaz. Je to tak? bude soud pak jeste neco chtit resit nebo tim jednoduse konci cele rizeni? Existuje mustr stazeni zaloby smenky?
Doplňuji:
Stando ja bohuzel netusim co je zajistovaci smenka! Prosim muzete mi poslat podrobnejsi vysvetleni?

Odpovědi
standa

Soudu už nic posílat nemusíte.

Pokud došlo ze strany dlužníka k uhrazení veškerých závazků z platebního rozkazu vyplývající (dlužná částka, úroky, náklady řízení ap.), pak vyzvěte dlužníka, aby se dostavil k převzetí zajišťovací směnky.

A je to 🙂

Doplněna:

Aha 🙂 omlouvám se za právnické výrazy bez patřičného vysvětlení.

Zajišťovací směnka = směnka, kterou vám výstavce (=dlužník) musel podepsat a vy jste ji uplatnil u soudu. Pokud dlužník vše doplatil, tak tato směnka pozbývá svého původního významu a měla by být buď protokolárně zničena nebo lépe vrácena dlužníkovi,