pamilo

Konec pracovní smlouvy 31.12. a zažátek nové až 2.1. Je třeba někde hlásit?

Pracovní smlouva mi končí 31.12.2014 a nová pracovní smlouva mi zažíná až 2.1.2015. Musím se na ten jeden den /svátek 1.1./ přihlásit na úřad práce? Jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění?

Nejlepší odpověď
ivzez

Hlásit se nikam nemusíte.

Pro příště:
Pracovní smlouvu vždy uzavírejte od prvního dne v měsíci.

Budete-li pro nového zaměstnavatele pracovat až do 31. 12. 2015,
budete mít nárok jenom na jedenáct dvanáctin dovolené,
přestože v lednu odpracujete všechny pracovní dny.
(Pro nárok na celou dovolenou by ve smlouvě muselo stát datum 1. ledna.)

Další odpovědi
gecco

Nemusíš nikam nic hlásit ani nic doplácet.
😉
Leda snad ´doma´, aby neměli obavy, že se ve státní svátek ´flákáš´.
😉