raduza.ch

Konec platnosti občanského průkazu – co s tím?

Končí mi cca za měsíc platnost občanského průkazu. K vydání nového musím jít na svůj městský úřad? A je potřeba s sebou nějaké jiné dokumenty? (fotografie, rodný list atd.)?

Nejlepší odpověď
www

Vyřizoval jsem OP loni a potřebovali jen fotku a starý průkaz. Nedělá to to ale každý MÚ, jen některé pobočky.
Více podrobností najdeš na netu, zadej občanské průkazy a svoje město.

Další odpovědi
anonym

stačí starou občanku, rodný list, vyfotit by tě měli přímo na úřadě.

Michal Kole

Nejvíc informací je na webu ministerstva vnitra

http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

brusinka

Stačí ti stará občanka, fotka není potřeba, vyfotí tě tam. Za měsíc, až si půjdeš pro novou, po tobě budou chtít čtyř až desetimístný kód, který tam jen naťukáš do takového toho zařízení (třeba jako když nakupuješ a platíš kartou). A pokud si připlatíš 500 kč, můžeš mít jakousi čipovou OP (nevím přesně k čemu to je).