Elk

Komu zvoní hrana?

Nejlepší odpověď
Terryle

Žádný člověk není ostrov sám pro sebe, každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny. Jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj. Smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem součástí lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.
John Donne

Další odpovědi
iceT

Komu zvoní hrana

Drama / Romantický / Dobrodružný / Válečný
USA, 1943, 170 min

Režie: Sam Wood
Hrají: Gary Cooper, Ingrid Bergman, Akim Tamiroff, Vladimir Sokoloff, Victor Varconi, Katina Paxinou, Joseph Calleia, Alexander Granach, John Mylong, Yakima Canutt, Yvonne De Carlo

Obsah:
Dobrodružné romantické drama natočené podle jednoho z nejslavnějších románů Ernesta Hemingwaye. Odehrává se v bouřlivé době občanské války ve Španělsku a jeho hlavní postavou je idealistický Američan Robert Jordan, který bojuje v řadách španělských partyzánů. Právě on dostane za úkol vyhodit do vzduchu strategicky významný most, jehož zničení by mělo zastavit postup nepřítele. Současně s přípravami nebezpečné akce se rozvíjí také jeho milostný vztah se španělskou dívkou Marií, která se přidala k partyzánům poté, co se stala obětí krutého mučení nepřátelskými vojáky. Jejich náhodné setkání v partyzánské jednotce přerostlo v hluboký cit, což ovšem s nelibostí sleduje věčně opilý velitel oddílu Pablo. Přestože kromě toho odmítá Jordanovi pomoci s jeho nebezpečným úkolem, podaří se s pomocí Pablovy ženy Pilar akci připravit. Její zdárný průběh však zhatí smrt muže, který se měl postarat o „zpáteční cestu“. Jordan se rozhodne úkol dokončit, přestože nemá šanci uniknout, a za cenu vlastního života most zničí

stana73

Nám všem,pokud nezměníme chování k přírodě a sami k sobě

Zdroj: Příroda nás už varuje!