Kryšpín

Komu věřit více informace: českým médiím, nebo rakouským?

V ČR médiích proběhlo, že okupanti na UA znásilňují děti a stařeny nad 70 let, rakouský denník, UA ombudsmanka byla odvolána z důvodů, které uváděla v deníku UA Pravda o znásilňování, poněvadž US novináři začali pátrat o detailech v uvedených lokalitách na policejních stanicích a prokuraturách i u občanů nic nebylo potvrzeno. Požádali presidenta UA o názor, ten předvolal ombudsmanku Ljudmilu Denisovou a dáma při výslechu pravila: „Vše jsem si vymyslela, aby svět více pochopil naše utrpení a dodal více zbraní.“
Kde může být pravda a kde dezinformace?

Odpovědi
Filip84

Ty jim potřebuješ věřit? Já jsem ze zásady nevěřící a propagandistické machinérii by mne ani věřit nenapadlo, ať už té nebo oné.

Rakousko je neutrální stát. My, jak naši slavní politici, tak soudruh praesident Miloš Virosa (převlékl Mantel), tak i naše propagandistická machinérie, od samého začátku konfliktu na Ukrajině líčíme Ukrajince tak okatě positivně, že to je do očí bijící propaganda. Takže asi není až tak těžké učinit si úsudek o tom, čí propaganda bude typově vzdálenější objektivní skutečnosti, že?

Drap

To je přece jasné. Naše média mají ve všem pravdu i kdyby to byla vyložená hovadina. Vše ostatní, ať je odkudkoli je proruská dezinformace. Podle takto jednoduchého klíče rozpoznáš vždy tu správnou a oficiální pravdu.

led

Na vašu telegrafickú otázku, možno odpovedať len:
deziinformácie a súčasne kontradezinformácie o Ukrajine a Rusku prebiehajú v mnohých, aj oficiálnych médiách podľa požiadavky a príkazov ich vlastníkov (aj tých v pozadí).
Rovnako dezinformačne postupujú aj mnohí politici v zmysle svojho pro/proti ukrajinského, či svojho pro/proti ruského zamerania.

Než mediálnu informáciu uznáte za pravdivú/klamlivú, premýšľajte. Ak hľadáte pravdu o „podozrivej, či neuveriteľnej“ informácií, nestačí sledovať len jeden druh médií. A hlavne nie bulvár. Pretože sa vám môže stať, že prijmete lož za pravdu a pravdu za lož. Ako sa často stáva aj u niektorých užívateľov tohto webu.
Vždy hľadajte súvislosti, žiadna mediálna správa nie je osamotená.
Druh správy (znásilnenie, vraždenie civilných obyvateľov) o ktorej píšete sa objavuje pri každom vojnovom konflikte bez ohľadu na to, či ide o informáciu provládnych, alebo protivládnych jednotiek a bez ohľadu na skutočnosť. Vo väčšine prípadoch je to správa cielená na city čitateľa a na tvorbu jeho myšlienok v požadovanom smere…
Mnohé médiá, aby sa udržali podávajú informácie tak, aby im ľudia verili (bez ohľadu na pravdivosť) a kupovali.
Skúste si len pozrieť napríklad, čo a ktoré médiá píšu o živote okolo vás, ktorý poznáte a denne žijete. Podľa toho sa pokúste aj určiť dôveryhodnosť daného média.
Zjednodušene, „sviniari sú v oboch bojujúcich stranách“

elkon

Najdi si jiné zájmy, než se starat o Ukrajinu a bulvární weby.

Ametyst

V ČR je dost alarmující, že všechna media sídlí v Praze. To už samo je s věrohodností k ničemu. V Praze pohrdají “ zbytkem republiky”. Nejhorší kombinace je sídlo médií v Praze a nadnárodní vlastník.

Kryšpín

Elkon podle vrchnosti jsme ve válce a až putinovci přejedou UA tak půjdou na ČR / Slovensko přeskočej poněvadž to není nepřátelský stát / a UA bude jednou v EU a NATU tudíž jí musíme podporovat a sledovat roztaživost putinovců. I když podle tajné služby VB Putin byl vážně nemocen a již leží vedle Lenina je tam dvojník, který není tak nebezpečný.

Filip84

Je to samozřejmě možné. V zásadě je možné, že zítra na Tebe spadne třicetitunové závaží. Ano, může se stát. Stejně tak je možné, že sousedova kočka ve skutečnosti není kočka, ale struhadlo, protože Ty máš halucinace. Jistě, theoreticky to možné je.

Můžeš něco z toho změnit? Protože, má-li problém řešení, pak aplikuj řešení. Pokud řešení nemá, nemá sebemenší smysl se jím zabývat – starosti nepomohou.

Pokud by měla být válka, Ty, já, nebo kdokoli na tomto serveru to nezměníme. Ty, já nebo kdokoli na tomto serveru se tak, maximálně, můžeme sebrat a odjet pryč.

Proto absolutně nechápu, k čemu je diskurs nad těmito, navíc za vlasy přitaženými, theoriemi užitečný?