hapiky

Komu to obecně více „pálí“, profesorům nebo právníkům?

I když je možné namítat, že to nelze obecně srovnávat, určité měřítko je vždy.

Nejlepší odpověď
annas

Rokio to popletl. Učitel i právník mají vysokoškolské magisterské vzdělání.

Už jsem zde vysvětlovala, že titul JUDr. získá právník, který ukončil magisterstvé studium v oboru práva a vykoná rigorózní zkoušku, obhájí práci.

Učitel ukončí vysokou školu jako magister, délka studia se liši podle toho,, který druh učitelství si vybral.

Od r. 1998 může učitel také vykonat rigorózní zkoušky a obhájit práci a získat titul PhDr. Jde o zkoušku placenou.

Titu,l profesor může být udělený vsokoškolskému učiteli za vědeckou a poubličkačční činnost,. takže profesorů není u nás určitě nadbytek.

Komu víc pálí? Přece nezáleží na vzdělání, O ukončení školy dostane dotyčný papír, který nezaruje vědomosti, jak se prosadí dál, rozhoduje druh inteligence. .

Přece ten umí to a ten umí tohle … jsou důležití učitelé i právníci, ale jejich služby nevyužívají všichni, takže jsou méně vidět než učitelé.

Podobná otázka zde již byla několiokrát – nesrovnávala bych úroveň vzdělání, ale jednotlivé druhy inteligence, každý může mít předpoklady pro něco jiného. Třeba právník nepřibije obraz, učitel nenapíše správně žádost atd.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rika-se-ze-prirozena-inteligence-nahradi-casto-nedostatek-vzdelani-jak-to-je-kdyz-mnozi-uznavaji-obraceny-postup

Vkládala jsem u jedné otázky odkaz na druhy inteligence, ale otázek je několik stránek, nemůžu najít.

Takže tento odkaz – 8 druhů inteligence.
https://www.na­tional-geographic.cz/clan­ky/clovek-ma-8-druhu-inteligence-jak-jste-na-tom-vy.html

Další odpovědi
Kepler

Na profesi ani vzdělání to nezávisí, jen na přirozené inteligenci. Poznal jsem řemeslníky s fištrónem i vysokoškoláky jednoduché jak žebř.

Rokio

Řekl bych, že profesorům, protože právník je jenom magistr s zkouškou na doktora práv, takže to není ani není v podstatě doktor, zatímco profesor potřebuje vyšší vzdělání.