Komu tím výrobce kuchyňských el. spotřebičů prospěje, cooo?

Setkali jste se při opravě, konkrétně ručního el. šlehače, s takovým tvarem hlavičky šroubku? Na obrázku je bit, pro ten šroubek, vlevo : http://www.akros­.cz/data/produc­t/480_480/1111sec9­.jpg

Doma mám hromadu různých bitů, ale ten žádaný ne! Kupovat ho nebudu, to raději vyhodím šlehač a koupím nový!

Nejlepší odpověď
gecco

Jo, setkal…
😉
Dělají to právě proto, aby do toho zákazníci nelezli – ten ´šlicový´ jsem si vybrousil z normálního šroubováku mikroflexou, duté imbusy (a torxy) jsem koupil…
😉

Další odpovědi
Hans51

Mám obavu, že všichni výrobci sázejí na skutečnost, že jejich výrobky vydrží spotřebiteli přesně dva roky. Nemají zájem na tom, abychom si věc koupili jednou a vydržela nám do konce života.

Vámi zmíněné šroubky podle mého názoru používají proto, abychom se nesnažili o domácí opravy, ale namísto toho si došli koupit přístroj nový.

anonym

neměl by snad být problém propilovat, nebo probrousit drážku do plochého bitu

lexx

kladivo a kombínačky…rozeberu všecko, od klavíru až po vrtulník…výrobce nezná představivost, vynalézavost Pepy Švejka vychovaného systémem udělej, dodělej si doma sám

orwell

Setkávám se s tím pořád. Mám už několik souprav a soupraviček bitů a všeho možného, ale stává se, že je mi to málo platné. Je-li šroubek přístupný, pak s příslušným bitem vystačíš, ale je-li hlouběji zapuštěn (např. v plastovém dílu), máš smůlu. S bachratějším bitem se tam stejně nedostaneš a musíš mít šroubovák s příslušným zakončením. Kromě snahy výrobců o zamezení neodborných zásahů bych řekl, že nás nutí neustále kupovat další a další „vercajk“ a penízky se sypou… Podle častých zpráv o nebezpečných výrobcích na trhu mně připadá, že si s našim zdravím moc hlavu nedělají.

honza19hk

ty neumíš vybrousit klasickej plochej šroubovák? A co se týše toho torxu, no budiž má díru ale bit obyčejný stojí třeba 20kč. Na tom snad neproděláš:-)

anonym

Né,co to je?
Kup si novej ,ty na to máš.

Lamalam

Ten vlevo neznám, ale ten vpravo je torx s dírou. Sadu tří kusů u nás prodává Vietnamec za 19 Kč

anonym

Jugare, Jugare, musím ti vyčinit! Opět nečteš celé znění příspěvku. Za trest si přepiš pár myšlenek V. I. Lenina a v práci to nech podepsat nadřízenému!

chachar1922

Na Pelíšky se o Vánocích těším, to bude nejspíše po dlouhé době, co budu koukat na tv :D