dudu

Komu se tato informace nehodí do krámu, že o ní mlčí?

V Maďarsku nad 65 rokov môžu zadarmo cestovať všetci z EÚ:
vo vlakoch, autobusoch, električkách, aj Metrách v Budapešti, stačí len OP. Na niektoré rýchliky si treba prikúpiť rýchlikový priplatok.
Zadarmo precestuješ celé Maďarsko, kedy sa ti zachce.
Rychlikový príplatok, napríklad z Budapešti na Balaton stojí 235 Forintov. To je převedeno na českou menu necelých 19.00 CZK.

Tento příspěvek je míněn jako výčitka na adresu politiků z opozice a řady spoluobčanů ze stření generace, kteří krok babišovy vlády až nechutným způsobem hodnotili a zkritizovali /např. poslanci ODS/. Považuji ho za neobjektivní projev závisti a tuposti především vůči generaci seniorů.

Nejlepší odpověď
orwell

Každá vláda zveřejňuje raději zprávy navozující u obyvatel pocit, že se mají tak dobře, že kdyby to bylo jen o trochu lepší, tak už by se to nedalo ani vydržet 🙂
Tak to bylo, je a bude. Je netaktické poskytovat lidem informace vedoucí ke vzájemnému srovnávání obyvatel různých států, ze kterého by mohlo vyplynout, že někde se mají lépe – byť jen v něčem. To je jako o přidávání důchodcům. Musí se zdůraznit ta TISÍCOVKA „NAVÍC“, ale už nikdo neuvádí, kolik jim zmizí z kapes vlivem razantního zvýšení cen všeho a už vůbec se nikdo nezmiňuje, jak jim vyšší inflace znehodnotí vklady (při nulových úrocích), pokud si něco na stáří našetřili ☹

Další odpovědi
Hlada

Nepublikování této informace a naopak zdůrazňování zásluh o slevě u nás je nutné chápat jako divadlo pro zmanipulovalelné voliče. Slevy pro seniory jsou obvyklé v mnoha zemích, muselo se k nim tedy přistoupit i tady.

nyjono

Mně se se tato informace hodí úplně munimálně.

  1. mi není, a ještě dlouho nebude, 65 let
  2. po Maďarsku cestuju minimálně.

No jo, ale kolik politiků z opozice a řady spoluobčanů si to tady přečte?

kodl67

A to ještě nevíš,že u nás ty slevy pro studenty a občany nad 65 let platí také pro všechny z EU..
Takže dotujeme důchodce např.z Německa,kte­ří procestují celou naši republiku za hubičku.Nebo u nás studující ze Slovenska např.

Arne1

O té informaci se ví, kdo ji potřebuje tak si ji najde. V mediích se to neprezentuje, protože média tu nejsou od toho aby nám pomáhala a hodnověrně informovala. Můžeš si najít informace o výhodném cestování v mnoha zemích pro různé věkové kategorie, nejucelenější jsem našel na webu ve zdroji.

Zdroj: http://www.rig­htplacerightti­me.cz/journal­.html

Mc Merkurion

… no, ono je to proto, že tam nejezdí soukromníci, ale stále státní dráhy: https://zdopra­vy.cz/slevy-v-madarsku-jen-na-vlaky-v-zavazku-a-bez-dodatecne-kompenzace-10437/ … takže nelze porovnávat hrušky s jabkama … jestli se nepletu, na slovensku se taky neplatí …

Dochy

Mno a proč myslíš že by se někomu měla hodit do krámu natolik, že by ji měl začít tlačit do novin či TV?
Tahle pravidla jsou v každém státě jiná a určitě najdeš v Evropě stát kde důchodci nemají úlevy žádné. Ale web, kde by podobná pravidla byla podrobně popsána pro jednotlivé země by mohl být pro cestovatele poměrně zajímavý.

aliendrone

Nemyslím, že by tato informace byla natolik zajímavá, jako třeba vyfocená vypadlá koza z výstřihu nějaké celbrity. ;) :D :D

Pochop, voliči mají své preference a ty bys je měl demokraticky respektovat. ;) :D ;)

Kepler

Pro mně má význam informace, že mohu u nás cestovat se slevou 75 % a na Slovensku zadarmo. Maďarsko mě vůbec nevzrušuje. Jednak proto, že se tam nedomluvím a jejich řeč mi připadá jako řeč emzáků, jednak proto, že na Slovensku najdu totéž co v Maďarsku + velehory.

Pepa25

A ty chybějící forinty pro dopravce se budou kde? Orbán je získal díky vyhnání Sorose a neziskovek ? 😉

Klidně může být veřejná doprava úplně zadarmo a pro všechny, když se odhlasuje kdo a z čeho to zaplatí.

Spíš je otázka, proč zrovna důchodci mají mít preferenční přístup? Proč ne studenti?

Ametyst

Je to jako za totáče: nejméně víme o svých nejbližších sousedech. V porovnání s denní porcí zpráv ze Severní Koreje nevíme o Maďarsku a Polsku nic. Abychom (jako za totáče) náhodou nesjednotili a neudělali revoluci. Dnes třeba populistickou. 🙂

mosoj

Tisícovku navíc dostali pouze senioři nad 80 let věku. Ti ostatní dostali 150 Kč!!
To, co ještě dostali senioři vedle těch 150 Kč vyplynulo z parametrů ovlivňujících valorizaci důchodů!!!! a byl na to podle zákona zcela legální nárok. O tom by se mělo psát!!

Kajoch

Důchodci na Slovensku taky nemusí např. platit koncesionářské poplatky za TV.

Arne1

Dochy: Takový web existuje, je na něm spousta nesmírně zajímavých informací.

http://www.rig­htplacerightti­me.cz/journal­.html

Arne1

Mc Merkurion: Na Slovensku se neplatí ve státních vlacích, pokud dotyčný na nádraží dostane jízdenku za 0 Kč.

dudu

Tento příspěvek je míněn jako výčitka na adresu politiků z opozice a řady spoluobčanů ze stření generace, kteří tento krok babišovy vlády až nechutným způsobem hodnotili a zkritizovali /např. poslanci ODS/. Považuji ho za neobjektivní projev závisti a tuposti především vůči generaci seniorů.

Pepa25

Já ho kritizuju stále. A nepochybuju, že má kritiky i v Maďarsku, mezi nedůchodci, tedy těmi, kdo musí to „zadarmo“ platit. Přitom je to jasně nerovný přístup, do nebe volající nespravedlost, navíc značně krátkozraká politika (nic proti důchodcům ,ale nemělo by se investovat do busoudnosti?)

Arne1

I ty budeš jednou důchodce

Pepa25

Samozřejmě. A jaký to má vliv na názor, že se nemá preferovat jedna skupina?

nyjono

No jo, ale kolik politiků z opozice a řady spoluobčanů si to tady přečte?

Mc Merkurion

… v tom případě chtělo tuto informaci doplnit, takto to vyznělo trošinku jináč …