Avatar uživatele
Registrovaný

komu připadne poplatek 30.-kč u lékaře a v lékarně

Doplňuji:
má někdo přehled co se doopravdy děje s penězi ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Lékaři a lékárně.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Poplatek 30,-Kč jim skutečně zůstává.Ale asi dost zapomínáme,že mince mají vždy dvě strany.Jeden příklad: lékař aplikuje pacientovi injekci,která je plně hrazena zdravotní pojišťovnou.Ta mu bude v dávce uhrazena,ale aby mohl provést aplikaci,musí si koupit injekční stříkačku,jehlu,vatový tampon,desinfekci.Vybavení čekárny například hračkami pro děti,vhodné oblečení pro sebe a sestru,atd.Po skončení ordinace musí někdo uklidit,i kdyby uklízel sám/a,úklidové prostředky musí koupit stejně.Platí si vodu, el. energie, topení, nájem, plat sestry,případně uklízečky,likvidaci biologického odpadu,a mohl bych pokračovat.Nic z toho pojišťovny nehradí.Třeba to jako odpověď na to "co se děje s penězi" postačí.Takže třiceti korunový poplatek mi nevadí. O účelnosti u ostatních poplatků už by se dalo pochybovat.


Avatar uživatele
Zlatý

Lékárníkovi, jinak majiteli lékárny.
Pamatuji jejich protesty na malé zisky, proto proplatek vznikul ;-).


Avatar uživatele
Zlatý

Komu asi ? vyčerpávající odpověď poskytl Mosoj


Avatar uživatele
Zlatý

asi tak nějak a bude hůř !
http://www.tyden.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Na účtence z lékárny byl poplatek odečten od celkové ceny, lékaři o poplatek mají snížené body od pojiš´tovny. Přehled musí být, protože proti počtu vykonaných vyšetření za které se poplatek vybírá musejí vykázat odpovídající poplatky. Tím snížením bodů lékařům zas trochu víc zbývá na léčení drahých a nákladných léčení.
Mám pocit, že to není tak, jak se mezi lidmi povídá. A nebo lékaři nemluví pravdu. netvrdím, že někde může k nějakému šizení dojít, ale víc bych vsadil na slušnost lékařů.
Další otázka je za kolik mají lékaři a sestry pracovat - tedy co je za jejich práci odpovídající plat. Pokud sestra mne očkuje, a za to zaplatím cca 50,- Kč, tak je levnější (má méně) než kdejaký zedník. V otázkce odpovědnosti, znalosti, náročnosti, která práce je na vyšším stupni?


Avatar uživatele

Peníze zůstavají lékaři, poplatek bude zvýšen na 50,-. Je to takový přídavek k penězům co dostane, k těm injekcím (jak je zde uváděno), mimo jiné každý lékař dostává peníze dle počtu vlastních pacientů, ani k němu nemusí chodit, samozřejmě každý zákrok je ještě hodnocen bodovým systémem, podle toho mu pak pojišťovna proplácí.
Takže poplatky řeší hlavně to, že ubylo v čekárnách důchodců a lidí, co chodily s prkotinami.
Je to vlastně taková nahrážka toho co bylo kdysi, tehdy se doktorům donesly vejce, klobásky, čokoláda, lahev alkoholu. Jenomže lidi to přestaly nosit, tak se zavedlo toto.


Avatar uživatele
Zlatý

Regulační poplatky a jejich výběr jsou upraveny § 16a zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů.

Dle odst. 5) výše uvedeného § je „regulační poplatek příjmem zdravotnického zařízení, které regulační poplatek vybralo. Zdravotnické zařízení je povinno použít vybrané regulační poplatky na úhradu nákladů spojených s provozem zdravotnického zařízení a jeho modernizací.“

Na co konkrétně jednotlivá zdravotnická zařízení regulační poplatky využívají by Vám tedy mohli sdělit v jednotlivých zdravotnických zařízeních.

Pro bližší informace k regulačním poplatkům se obracejte přímo na Ministerstvo zdravotnictví www.mzcr.cz, které je autorem zákona o veřejném zdravotním pojištění, který tuto oblast upravuje.


Avatar uživatele
Zlatý

Lékaři chtějí vybírat dokonce 50 korun za obvoďáka a 200 za specialistu.


Avatar uživatele
Bronzový

se mi líbí stanovisko náměstka pana Hegra " regulační poplatky nesplnily svůj účel a návštěvy nemocných u lékaře se nesnížily.Proto je potřebné poplatek zvýšit". Takže to nemá tady cenu komentovat.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 634
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.