rigormortis

komu patří vodovod?

Komu patří vodovodní a jiné rozvody?
Od kama jsou v mém vlastnictví?
Může si obec za průsak nebo černý odběr od nějakých hodin účtovat do té oblasti, kam hodiny měří?

Nejlepší odpověď
Drap

Vodovod ,může patřit obci, nebo také vodárenské společnosti která se o rozvody stará. Obecně platí, že rozvody jsou po vodoměr ve správě majitele sítě. Od vodoměru vlastníka. Přípojka by neměla přesahovat 50 m od vodovodního řádu. U nově budovaných si správce sítě vymiňuje zřízení šachty a vodoměru u sítě.

Další odpovědi
Funna

Drap to nenapsal správně:
Vlastníkem vodovodní nebo kanalizační přípojky je vlastník pozemku nebo stavby připojené na vodovod nebo kanalizaci, neprokáže-li se opak. (viz. zákon č. 274/2001 Sb., §3 odst.3). ..a vodovodní přípojka je samostatnou stavbou tvořenou úsekem potrubí od odbočení z vodovodního řadu k vodoměru, a není-li vodoměr, pak k vnitřnímu uzávěru připojeného pozemku nebo stavby…takže tam, kde se potrubí oddělí od hlavního řadu směrem k objektu, tam začíná přípojka…a tam opravdu žádný dodoměr není…ten je až na jejím opačném konci…