únor

Komu patří auto při rozvodu, které jsem koupila synovi před svatbou já, ale je napsané na snachu?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Jde o to, jak bylo auto „předáno“. Pokud v průběhu trvání manželství, je součástí společného majetku. Pokud by to byl dar synovi, pak synovi. Bohužel, pokud je napsáno na snachu, dar synovi těžko prokážete.

Doplnění: Jestli před svatbou, pak je situace kapku jasnější. Ovšem… jak píší jiní, jde pak o to, jak s vozem syn naložil a proč je v registru napsáno na snachu. O vlastnictví by asi skutečně rozhodoval soud.

Další odpovědi
ivzez

Jestli jste auto darovala synovi, mohl je Váš syn věnovat své manželce.
V takovém případě by auto patřilo jí.

cukrar

Jednoduše se to rozhodne podle práva. Majetek se řídí dle kupní, či darovací smlouvy. Evidence vozidel je jen administrativní zápis, k němuž se často přihlíží. Ve sporu vždy rozhodne vlastnictví, nikoliv zápis.

Hlada

Koupit synovi auto lze chápat jako dar do výlučného vlastnictví, které nespadá do SJM. Otázkou je, jak se snacha k autu dostala. Pokud ho syn daroval manželce rovněž do výlučného vlastnictví, je její. To ale z otázky nevyplývá.

cukrar

Kapitáne, 1*. Správná odpověď.

Arne1

To vypadá, že ten zmatek vznikl když se syn snažil ušetřit na pojistce a proto to napsal na „snachu“. To se ale teď bude špatně dokazovat.

Hlada

Po rozvodu bude patřit tomu, jak se dohodnou. Na dohodu neexistuje žádný předpis. Pouze v případě, kdyby nebyli schopni se dohodnout, musel by rozhodnout soud, ovšem za jejich peníze.