bolak

Komu patřej vymlácený budovy? Dá se to nějak zjistit?

Ve městě kousek od nás jsou vymlácený budouvy. Uvnitř samý harmapadádí, zvenku vopadává vomítka až na cihly, navíc rozbitý vokna, sklo všude kolem. Takhle to tam stojí už asi 5 let a nikdy jsem neviděl, že by se vo to někdo staral nebo že by tam vůbec někdo vkročil. Jak zjistím čí to je? A může mi někdo něco udělat, když se tam nastěhuju a založím si tam obchod kde budu prodávat želé hady?
Doplňuji:
Mapel: no tak já to teda zkusím, když říkáš že to dokážu…budu ti věřit

Nejlepší odpověď
venkovan

Želé hadi jsou potraviny – takže hrůza s hygienou která podobné prodeje povoluje. Raději bych zkusil prodávat vítr v pytlích. V tom průvahu by se dal dobře chytat i balit.
Jméno vlastníka je skutečně nejrychlejší najít na webu Českého úřadu zeměřičského a katastrálního, ale není od věci zatlačit na obecní (městský) úřad + stavební úřad, aby objekt byl zabezpečen proti vniknutí cizích osob. Pokud to neprovede vlastník, má to udělat na jeho náklady příslušný úřad.

Další odpovědi
Mapel

Každá nemovitost i pozemek, vodní dílo má své majitele. Otázka je, jak se kdo o ně stará. Majitelé pozemku a nemovitosti na tomto pozemku mohou být různí. Pokud jsou správně aktualizované informace, tak veškeré informace najdeš na odkazu co dal Vytrvalý. Není to nic těžkého.

anonym

Dá se to zjistit, jak ví každý s IQ alespoň 80, na katastru nemovitostí, a to dokonce i na internetu. http://www.cuzk.cz – hledej šmudlo. Jinak bych chtěl podotknout, že cítím příbuzenskou souvislost s Kolesem.

mosoj

Najdeš to, ale musíš znát adresu včetně čísla popisného.

anonym

Na tom webu jsou i mapy.

bolak

mosoj: to sem právě neznal, ale zjistil sem, že když na google maps na nějakou budovu klikneš pravým tlačítkem a dáš „co je zde“, tak ti to napíše i to číslo

bolak

Vykleštěný: já hledat moc neumím, kde přesně to najdu, abych ti moch dát boda? kam mám kliknout?