annas

Komu nechali vyrýt po smrti na pomník slova: „I já jem byl v Arkádii?“ Kde vlastně dotyčný byl? Co Arkádie symbolizuje?

Tuto otázku jsem již jednou vložila, ale zmizela. Proto ji dávám znova.

Nejlepší odpověď
takhlene

Dalším vyšetřováním zjistíme, že Arkádie je mýtická oblast, která by se měla nacházet v regionu dnešního Řecka a nebo přinejmenším ostrovů ve Středozemním moři nedaleko pevninské části Řecka. Právě zde začíná unikátní vzestup Merovingiánské linie králů, která se teprve později „stěhuje“ do oblasti dnešního Porýní a Francie. Z pohledu řecké mytologické enklávy zjišťujeme, že velmi blízko k „moři“ měla bájná postava, která je známá jako „Pallas“ – bůh staré Arkádie. Nesmrtelný mořský král byl vždy spojován se symbolem „ryby“, která a jistě ne náhodou, je i tradičním symbolem Ježíše a jeho duchovního poslání. Ryba a voda pak jistě souvisí s křesťanstvím a křtem samotným (konečně i zde voda hraje hlavní roli).

Zdroj: http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/1836-pad-fenixe-6-kult-cerne-madony-cast-ctvrta/

Další odpovědi
vagra

„Et in Arcadia ego…“ je podle prohlášení, které se poprvé objevilo v roce 1964, oficiální motto Plantardovy rodiny i Převorství sionského. Jedná se o latinskou frázi, která je známá hlavně jako nápis na hrobce z klasicistního obrazu francouzského malíře Nicolase Poussina Pastýři z Arkádie přibližně z roku 1640. Doslovně znamená „I v Arkádii (jsem) já“, přičemž je míněna smrt, která je přítomna i v krajině blaženosti Arkádii (memento mori). Je také možné, že se jedná o skrytou zprávu, anagram pro „I Tego Arcana Dei“, což znamená „Odejdi, skrývám tajemství boží“.
Richard Andrews a Paul Schellenberger v knize Boží hrob (The Tomb of God, 1996) vyvozují, že doplněná fráze „Et in Arcadia ego sum“ by mohla být opět anagram pro „Arcam Dei Tango Iesu“ ve významu „Dotýkám se hrobu Boha Ježíše“.
Dále učinili závěr, že hrobka obsahuje pozůstatky skutečného Ježíše a navíc se jedná o jednu z Les Pontils nedaleko Rennes le Chateau.
Bližší podrobnosti na zdroji.

Zdroj: zkráceno z-http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:MXGNi­ufJMrEJ:cs.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C5%99evor­stv%C3%AD_sion­sk%C3%A9+mal%C3%AD%C5%99­+Poussin+Arca­dia&cd=2&hl=cs­&ct=clnk&source=www­.google.com

Paulovič

Dobrý den,

je to hornatá oblast uprostřed Peloponéského poloostrova, ve starověku nebyla podmaněna ani Spartou. Její název je odvozen od mytologické postavy jménem Arkás. Dnes se jedná o největší prefekturu na Peloponésu tvořenou 4 provinciemi Gortynia, Kynouria, Mantineia, Megalopoli. Zaujímá kolem 18 % rozlohy poloostrova. Jejím hlavním městem je Tripolis.
Roku 362 př. n. l. se zde odehrála bitva u Mantineie mezi Thébany, vedenými Epameinóndem, arkadským spolkem a Boióty na jedné straně a Sparťany, v čele s králem Agésiláem II., Athéňany, Élejskými a Mantinejskými na straně druhé. V této bitvě se mělo rozhodnout o tom, kdo se stane hegemonem Řecka, avšak Epameinóndova smrt a porážka Sparty nakonec otevřela prostor ke vzestupu Makedonie krále Filipa II.

Výrok je italského původu, poprvé jej výtvarně zpodobnil malíř bolognské školy Giovanni Francesco Barbieri

S pozdravem Roman

led

Baroková kresba maliara Nicolasa Poussina zobrazuje krajinu s náhrobkom s nápisom: „Et in Arcadia ego“
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Fi­le:Nicolas_Pou­ssin_052.jpg
je to obvykle interpretované ako „memento mori“
odkaz na anglickú wikipediu s viacerými vysvetleniami:

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Et_in_Ar­cadia_ego

hanulka11

Stále ale nevím ,komu nechali na pomník vyrýt ta slova?

annas

Je to tak, Hanulko. Třeba jméno někdo doplní.