Avatar uživatele
Zlatý

Komu nechali vyrýt po smrti na pomník slova: "I já jem byl v Arkádii?" Kde vlastně dotyčný byl? Co Arkádie symbolizuje?

Tuto otázku jsem již jednou vložila, ale zmizela. Proto ji dávám znova.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Dalším vyšetřováním zjistíme, že Arkádie je mýtická oblast, která by se měla nacházet v regionu dnešního Řecka a nebo přinejmenším ostrovů ve Středozemním moři nedaleko pevninské části Řecka. Právě zde začíná unikátní vzestup Merovingiánské linie králů, která se teprve později "stěhuje" do oblasti dnešního Porýní a Francie. Z pohledu řecké mytologické enklávy zjišťujeme, že velmi blízko k "moři" měla bájná postava, která je známá jako "Pallas" - bůh staré Arkádie. Nesmrtelný mořský král byl vždy spojován se symbolem "ryby", která a jistě ne náhodou, je i tradičním symbolem Ježíše a jeho duchovního poslání. Ryba a voda pak jistě souvisí s křesťanstvím a křtem samotným (konečně i zde voda hraje hlavní roli).

Zdroj: http://www.matrix-2001.cz/clan ek-detail/1836-pad-fenixe-6-ku lt-cerne-madony-cast-ctvrta/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

„Et in Arcadia ego…“ je podle prohlášení, které se poprvé objevilo v roce 1964, oficiální motto Plantardovy rodiny i Převorství sionského. Jedná se o latinskou frázi, která je známá hlavně jako nápis na hrobce z klasicistního obrazu francouzského malíře Nicolase Poussina Pastýři z Arkádie přibližně z roku 1640. Doslovně znamená „I v Arkádii (jsem) já“, přičemž je míněna smrt, která je přítomna i v krajině blaženosti Arkádii (memento mori). Je také možné, že se jedná o skrytou zprávu, anagram pro „I Tego Arcana Dei“, což znamená „Odejdi, skrývám tajemství boží“.
Richard Andrews a Paul Schellenberger v knize Boží hrob (The Tomb of God, 1996) vyvozují, že doplněná fráze „Et in Arcadia ego sum“ by mohla být opět anagram pro „Arcam Dei Tango Iesu“ ve významu „Dotýkám se hrobu Boha Ježíše“.
Dále učinili závěr, že hrobka obsahuje pozůstatky skutečného Ježíše a navíc se jedná o jednu z Les Pontils nedaleko Rennes le Chateau.
Bližší podrobnosti na zdroji.

Zdroj: zkráceno z-http://webcache.googleuserco ntent.com/search?q=cache:MXGNi ufJMrEJ:cs.wikipedia.org/wiki/ P%C5%99evorstv%C3%AD_sionsk%C3 %A9+mal%C3%AD%C5%99+Poussin+Ar cadia&cd=2&hl=cs&ct=clnk&sourc e=www.google.com


Avatar uživatele
Pokročilý

Dobrý den,

je to hornatá oblast uprostřed Peloponéského poloostrova, ve starověku nebyla podmaněna ani Spartou. Její název je odvozen od mytologické postavy jménem Arkás. Dnes se jedná o největší prefekturu na Peloponésu tvořenou 4 provinciemi Gortynia, Kynouria, Mantineia, Megalopoli. Zaujímá kolem 18 % rozlohy poloostrova. Jejím hlavním městem je Tripolis.
Roku 362 př. n. l. se zde odehrála bitva u Mantineie mezi Thébany, vedenými Epameinóndem, arkadským spolkem a Boióty na jedné straně a Sparťany, v čele s králem Agésiláem II., Athéňany, Élejskými a Mantinejskými na straně druhé. V této bitvě se mělo rozhodnout o tom, kdo se stane hegemonem Řecka, avšak Epameinóndova smrt a porážka Sparty nakonec otevřela prostor ke vzestupu Makedonie krále Filipa II.

Výrok je italského původu, poprvé jej výtvarně zpodobnil malíř bolognské školy Giovanni Francesco Barbieri

S pozdravem Roman


Avatar uživatele
Zlatý

Baroková kresba maliara Nicolasa Poussina zobrazuje krajinu s náhrobkom s nápisom: "Et in Arcadia ego"
http://en.wikipedia.org/…
je to obvykle interpretované ako "memento mori"
odkaz na anglickú wikipediu s viacerými vysvetleniami:

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/E t_in_Arcadia_ego

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

hanulka11

Stále ale nevím ,komu nechali na pomník vyrýt ta slova?

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Je to tak, Hanulko. Třeba jméno někdo doplní.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.