annas

Komu nebo čemu se říká Perla Moravy a také Ochránkyně města Brna?

Proč se tak stalo?

Nejlepší odpověď
rynek878

Panna Maria Svatotomská: Perla Moravy a Palladium (Ochránkyně) města Brna

Kde byl přítomen tento Milostný obraz Panny Marie Svatotomské, tam byla přítomna nebeská Matka svou mocnou přímluvou. Po každém průvodu s tímto zázračným obrazem vydalo nebe, na přímluvu Panny Marie, hojnost milostí na město Brno, jeho obyvatele i na všechny mariánské.

Do Brna přináší obraz Karel IV., český král, Otec vlasti, jako dar klášteru řeholníků sv. Augustina při příležitosti jeho založení. V kostele sv. Tomáše, který řeholníci vystavěli při klášteře, se obraz nacházel ve zvláštní milostné kapli. V roce 1783 „zabírá” císař Josef II. klášter pro své úřady. Řeholníkům řádu sv. Augustina dovolil, aby se přestěhovali i s Milostným obrazem a stříbrným oltářem do zrušeného kláštera sester cisterciaček na Staré Brno. Od té doby se tam obraz Matky Boží nachází nad svatostánkem, v němž přebývá její nejmilejší Syn, náš Pán a Spasitel, Ježíš Kristus.

link:

Zdroj: http://www.opat­brno.cz/archiv/cla­nek1199.htm