arin

Komu je doručeno rozhodnutí soudu ?

Komu je doručeno rozhodnutí soudu resp. rozsudek, pokud jeden z účastníků řízení má právního zástupce a druhý ne.Posílá v takovém případě soud zásilku pouze právnímu zástupci nebo jej pošle i zastoupené osobě na adresu? Je možné, že by jednomu z účastníků soudního procesu soud rozsudek neposlal ?

Odpovědi
standa

Podle ustanovení § 50b občanského soudního řádu byl rozsudek s největší pravděpodobností *) odeslán POUZE právnímu zástupci.

Takže pak je možné, že jeden z účastníků (který je zastupován advokátem) rozsudek nedostal a druhý ano.

*) ve zmiňovaném ustanovení § 50b/4 jsou vyjmenované případy, kdy je písemnost odesílaná i účastníku řízení

§ 50b/1 Doručování zástupci účastníka

Má-li účastník zástupce, doručuje se pouze zástupci, nestanoví-li zákon jinak.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/osr/cast1h4­.aspx