Kompresor klimatizace

Dobrý den, rád bych věděl, jak vypadá kompresor klimatizace a jak mohu zjistit jeho číslo u vozu Audi A4. Také – jak se projevuje jeho vada.
Děkuji

Odpovědi
DV

kompresor klimatizace pro vozy Audi a zrejme dalsi by mohl vypadat takto …
http://www.sba­zar.cz/img//o­riginal/75/27392­75_1.jpg

S dalsimi otazkami bych se obratil na autorizovany, nebo neautorizovany servis.

cardiss

Zdravím, důležitou informací je rok výroby vozu Audi A4. Podoba kompresoru je zobrazena v přiložené fotce. Poruch je celá řada. Projevy vadné klimatizace jsou zřejmé. Klima prostě nechadí buď dostatečně nebo vůbec. Nejčastější závadou je porucha na elektromagnetické spojce a nebo ve zničené membráně uvnitř kompresoru. Pokud je zničená membrána, tak kapalina nekoluje v oběhu a klima jednoduše nechladá. Nelze repasovat.

Zdroj: img.mimishop.cz/a­dusservis/1/b57947­6.jpg

Romik

Klimatizace

Klimatizace je zařízení pro úpravu vzduchu v celých budovách či jednotlivých místnostech a v dopravních prostředcích (auta, lodě, letadla). Pracuje tak, že nasává venkovní vzduch (minimálně musí přivádět 10% čerstvého vzduchu), který filtruje, upravuje teplotu, vlhkost na požadované hodnoty a pomocí ventilátorů je dopravuje na příslušná místa.

  • V našich podmínkách se klimatizace používá především pro průmyslové účely, v chirurgických sálech, inkubátorech, v laboratořích, ve výpočetních střediscích (serverovna) a v dnešní době i ve velkých nákupních centrech. V teplých tropických a subtropických oblastech světa (zejména kolem rovníku resp. v okolí obou obratníků) jsou klimatizovány všechny typy budov i dopravních prostředků prakticky neustále – platí to ale jen pro bohaté země světa, neboť klimatizace je energeticky i materiálově poměrně nákladná záležitost
  • Velká klimatizační zařízení používají k odjímání tepla cirkulující vodu.
  • Klimatizace automaticky udržuje stálé podmínky (především teplotu) bez ohledu na venkovní prostředí.
  • Jedno z 1. klimatizačních zařízení v Československu bylo instalováno v budově Elektrických podniků hlavního města Prahy v roce 1932 v Praze.

Kami

Vypadá jako malý alternátor pohání jej klínový řemen přes elektromagnetickou spojku vada může být buĎ Vám přes nějakou netěsnost vyteklo chladicí medium v místě netěsnosti bude zeleně zbarvané nebo nespíná eletromagnetická spojk
vypadlý kablík ,pojistka atd doporučuji servis