Danielson

kompatibilita mobilu a SD karty

Zdravím, našel jsem si na webu SD kartu 16 GB :) (mám své dúvody) no ale nejsem si jist zda-li je kompatibilní s mobilem http://www.czc­.cz/silicon-power-16gb-micro-sdhc-class-6-adapter/96872/pr­odukt
Doplňuji:
mosoj: díky za tip v uživatelské příručce jsem to našel… ano, zařízení podporuje karty microSD nebo microSDHC do kapacity 32 GB.

Odpovědi
mosoj

No tak se podívej do specifikace mobilu. Starší zařízení SDHC nepodporovaly.
SDHC bývají od 8 GB výše.
Doplňuji:
Tak ať ti slouží. Vzorný příklad reakce na odpověď. Děkuji.

beer

No, to je těžko říct – vždyť tam sami píší, že je pro foťáky, tablety atd. – spíše ne.
Karta pro mobil se jednodušeji vybírá jinak. Začneš u konkrétního mobilu včetně typového označení a v jeho technických parametrech uvidíš doporučované karty včetně jejich maximální možné velikosti. Ne všechny karty se hodí pro všechny mobily jak typem, rozměry i velikosti paměti.

Zdroj: Zkušenost