dudu

Kometa kometa, ta to všechno rozmetá?

A je to konečně tady! V říjnu až prosinci příštího roku prolétne kolem Země kometa, která v noci zazáří jasněji než Měsíc a viditelná bude i ve dne. Vědci ovšem nemají jistotu, zda se při přeletu okolo slunce nerozpadne. Pokud se tak nestane a naše matička prolétne jejím ohonem, určitě na nás dopadne smetí z tohoto vesmírného posla většinou věštícího jen to nejhorší. Teoreticky to mohou být vysoce nebezpečné víry a bakterie, které ani kosmické záření nedokázalo zničit. Je toto riziko reálné nebo se zcela mýlím???

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že zatím je zbytečné se obávat. Podobných byla v minulosti celá řada. Doposud neni ještě ani vůbec jisté, zda vůbec doletí. Velmi reálný je její rozpad dříve.

Další odpovědi
mosoj

Vědci nemají jistotu, ale na Odpovědích ji má skoro každý !
Stát se může všechno.

redy

konečně bude klid:))

cochee

Ty imaginární viry a bakterie vzešly z určité biosféry a ta by musela být kompatibilní s tou pozemskou, což je nepravděpodobnost na druhou 🙂 chtěl bych vidět, co mi udělá virus z vesmíru, který je vyvinutý na životu postaveném třeba na síře namísto našeho starého dobrého uhlíku 🙂