DceFR

Komentáře v televizních pořadech

V poslední době se objevují v některých TV pořadech komentáře čtené jakoby v pozadí. Stručně popisují některé činnosti aktérů. Pro mě působí značně rušivě. Proč mám například vidět, jak lékař usedá na židli za stolem a přitom slyšet ženský hlas: „Doktor usedá a bere papíry se stolu“, nebo osoba na obrazovce zapaluje oheň a v pozadí je slyšet: „Vladimír zapaluje oheň.“ Jelikož to vidím, nepotřebuji od nikoho slyšet, co dělá ta která osoba nebo zvíře („…delfíni vesele plavou…“). Na konci pořadu hláška: „Komentář napsala a četla …“.Pokud by to měl být komentář pro nevidící, tak je to ubohé, neboť ani minimálně nedokáže nevidícímu člověkovi popsat celou scénu. Ještě mě napadá možnost, že to je vinou technické závady únik nějaké zvukové stopy do vysílání, která tam nepatřila. Ale, že by na různých TV ?
Ví někdo důvod? Děkuji.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

no jedná se skutečně o komentáře pro nevidomé, ale já normální televizi nemám, tak nedokážu posoudit, proč se to tam objevuje…

ale vím to proto, že na některých dvd je napsáno, že obsahuje tyto komentáře pro nevidomé a když sem si to pustil, fungovalo to na stejném principu…

on nevidomý celou scénu nevidí, ale děj filmu podle zvukové stopy dokáže odhadnout – ber to tak, že kdybys byl nevidomý, pak je každá, i taková zábava pro tebe dobrá, určitě bys neseděl jenom tam, kde je furt ticho…

Další odpovědi
Rocker

Když si na televizi najedeš do menu,dá se to vypnout.

Funna

Tipl jsi to správně…je to komentář pro slepce…nějak jsi zapomněl, že ty – vidící – nejsi středobodem vesmíru a tyhle pořady nejsou určené jen tobě…a to co tobě, který vnímá svět hlavně očima připadá ubohé, jiným, kteří vnímají jinými smysly odkrývá další obzor…