DIH

kolotočáři

Dokážou si kolotočáři vydělat na zimní období kde nemají také držby.? Mají nějaké dotace? My máme kolotočáře za barákem a ty jsou rádi když svezou 1 člověka za den..

Nejlepší odpověď
annas

Co dělají kolotočáři (světští) v zimě?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delaji-kolotocari-svetsti-v-zime

Přivydělávají si zřejmě jinak. Jejich finanční situaci nemohu zopovědně posoudit. Ale myslím si, že kdyby se neuživili, tak by zřejmě v tomto směru nepodnikali.

Na konci podzimu, kdy končí sezóna, zajedeme se s svými atrakcemi, stánky a maringotkami do našich domovů. Tím, že skončili poutě, si automaticky myslíte, že do jara už se budeme jen válet a užívat, ale tak to není… To by byl luxus, který si nemůžeme dovolit. Pro většinu z nás práce končí až 23.12. Jezdí se se stánky na trhy a akce. mikulášskě a vánoční trhy nevyjímaje. Od Vánoc do Nového roku se opravdu válíme a užíváme, ale to vy také.:-)

Po Novém roce je práce až nad hlavu. Chlapi musí zajistit místa na poutích v nové sezóně, což kolikrát znamená jet stovky kilometrů, a také dát do pořádku atrakce, ale i maringotky. To jim zabere všechen čas, který je do výjezdu. V tomto čase je většina žen doma, starají se o chod domáctnosti a pomáhají s přípravami. Jsou ale i tací, kteří i v takovémto nečase ve svých pojízdných prodejnách i normálních stáncích prodávají na burzách nebo u větších obchodních center.

Další odpovědi
led

Ak si nezarobia tak, aby v nepriaznivom počasí a v zime nemali peniaze na prevádzkovú réžiu, tj údržbu, prezimovanie, platy a povinné odvody, musia robiť inú zárobkovú prácu, pretože by museli vyhlásiť zrušenie firmy.

anonym

Provozování pouťových atrakcí (kolotočaření) je normální podnikatelská činnost a spadá do tzv. volných živností. „Kolotočářům“ se žádné speciální dotace nevyplácejí. Ze zákona mají nárok pouze na dávky, které příslušejí jakémukoliv jinému živnostníkovi či podnikateli.
To znamená, že takový živnostník se musí startat o svou obživu a stát vůbec nezajímá, jak si s tím poradí. Někteří si shánějí na zimní období brigády, aby uživili své rodiny. Pokud výdělek z předchozí sezony na to stačí, tak se přes zimu věnují opravám techniky, výrobě zboží pro své stánky, plánování tras na další sezonu, sjednávání kontraktů na spolupráci s jinými skupinami vlastnícími jiné atrakce a opravují svá obydlí, která jsou přes sezonu většinou opuštěná.
Troufnu si odhadnout, že toho mají na mimosezonní období opravdu dost, co musí stihnout.