Speedo88

Kolko vydrzi byt nabita autobaterie 66ah, z ktorej cez menic budem nonstop ziskavat vykon 200w?

Nejlepší odpověď
Filip84

Ars mathematicae druhého stupně základní školy:

I = P ÷ U
I = 200 ÷ 12
I = 16.67 A

66 ÷ 16.67 = 3.96 h
60 × 0.96 = 57.6 minut
60 × 0.6 = 36 s
Eo ipso: 3 hodiny 57 minut 36 sekund.

Theoreticky. Prakticky na to má vliv kondice baterie (že je nová neznamená, že je v kondici), teplota okolí, a další a další proměnné.

Na druhé straně, U = 12V má tak baterie vybitá, no a větší vstupní napětí rovná se menší proud odběru, takže ono to tak nějak kolem toho času i reálně bude, pokud, ovšem, baterie nebude mít nejlepší za sebou, a pokud nebude pracovat tam, kde je chladno („Může řadový občan SSSR kritisovat politiku předsedy presidia Nejvyššího sovětu Svazu sovětských socialistických republik?“ „Ano, zajisté že může. Ale je lepší se toho vystříhat, pokud chce bydlet ve vlastním bytě, nikoli tam, kde je chladno.“)

Mathematika základní školy.

Další odpovědi
Dochy

jednoduché počty. 66Ah, 12V, 792Wh, děleno 200 – takže necelé 4h. Ale ber to orientačně. Napětí bude při odběru o něco nižší, nejsem si jist zda jsi započítal ztráty měniče a na kapacitu akumulátoru se také nedá úplně spolehnout.
Při problémech s autem jsem zjistil, že 2 roky starý akumulátor má kapacitu cca čtvrtinovou oproti jmenovité hodnotě. Přitom se jinak zdál být OK, auto dokázal bez problémů nastartovat. Tedy jenom asi 2× nebo 3× a pak bylo nutné nabíjet, ale dokázal to.