Vgjj

Koľko stojí postaviť veľký panelový dom? Myslím zo všetkým – pozemok, materiál, pracovníci atd…

Taký 12poschodový s vytahom

Odpovědi
Drap

K určení ceny potřebuješ znát lokalitu, podloží, soupis všech materiálů a přesnou dokumentaci stavby.

cukrar

40–120 milionů., dle šířky a vybavenosti.

autacek

Otázka za kolik se dá postavit takový dům je celkem snadná, jiná věc je tržní cena takového domu, která je značně ovlivněna lokalitou kde je tento umístěn, kde existují v ČR lokality, kde by byl nový dům neprodejný ani za pořizovací náklady bez zisku investora. Cena pozemku je pak samostatnou kategorií, kterou je nutno rovněž ocenit zvlášť.