Kolikrát už proběhl na Zemi víceméně pravidelný cyklus?

Lidé to pojmenovali jako „Vyhynutí druhů“.
Nejvíce známé je vyhynutí dinosaurů.Ale není největší.
Kdy bylo největší a co to znamenalo?
Kolik jich vlastně bylo?
Je na místě trošku nepříjemná úvaha – kdo je teď na řadě?
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vel­k%C3%A1_p%C4%9Btka_vym%C­3%ADr%C3%A1n%C3­%AD

Nejlepší odpověď
AndreiRanger

Jelikož nevím kdy vznikla Země, přesné číslo vám nepovím. Ale „pravidelný cyklus“ trvá cca 60tisíc let. Doba ledová 40, meziledová 20. Vyhynutí dinosaurů je stále předmětem diskuzí a možné, že s cyklem nijak nesouviselo, nebo ta obrovská monstra skolila chřipka z náhlého ochlazení, během doby ledové.

annas

Nechápu. Vložil jste asi 6 otázek. Na všechny jsem odpověděla, sice uvedla jiný odkaz, v němž se mluvilo o vyhynutí 5 druhů, uvedla ohrožené druhy atd.
Jenže Vy jste vložil odkaz jen na první otázku. Škoda že jsem svou otázku smazala…
Zřejmě jste odpověď nečetl…

Zmatené stejně jako u „čínské otázky“, kdy uvedete odkaz, ale nakonec chcete vědět to, co v odkazu není uvedené.

Co si myslet?