weronika

Kolikrát jste už spadli z koně?

Já jsem spadla asi 3–4
a z toho 2× to byla moje chyba – jednou jsem si sedla na Žoldu ve výběhu, když ležel, po chvíli se zvedl a než jsem stačila seskočit přihnala se kobyla a začala ho otravovat, tak se bránil, že hodil kozlíka, já to nečekala a spadla jsem…
Podruhé to bylo v kruhovce- odpočívali jsme po hraní a já na něm ležela- byl bez sedla, ležela jsem na něm zády- náhle se rozešel a když jsem ho chtěla zastavit, tak jsem se převrátila 😁
Doplňuji:
jj poník se počítá – Žolík je taky poník, český jezdecký pony

Nejlepší odpověď
quentos

Ještě jsem z koně nespad, ale jestli to nebude tím, že jsem ještě na žádným neseděl

Další odpovědi
anonym

Chápu, že padáš, když se po koni válíš! Já se napadala dost, ale také jsem mnoho let jezdila, v mládí dokonce sportovně, to se potom padá často i s koněm. :(( A to plemeno, které uvádíš, se jmenuje Český sportovní pony.

venkovan

Těch pádů bylo nepočítaně. Zejména když jsme se prali kdo pojede. nezřídka byl ten sedící druhým krutě snesen. V zápalu boje jsme mu i utrhli ocas, nejednou vytrhali hřívu a vyrvali i uzdu.
Leckdy to dopadlo tak, že máma nám koně vzala a dala do špajsky a nebo strčila pod postel. A ještě jsme museli několik hodin klečet.
Kde je koníka dnes konec. Myslím, že dnešní laminopodlahy by ty naše divoké nevydržely. Nenabarvená prkená podlaha vydržela nejednu naši divočárnu. Jen to drhnutí rejžákem – to byl krutý trest.

bolak

Nikdy sem na něm nejel, tak si tipni…

Ale jednou sem spad z houpacího kohouta, jestli se to počítá.

kapka

To už po letech nespočítám. V dětství ze začátku jsem určitě párkrát spadla z nezkušenosti, později při blbinkách. Ale to k tomu patří, důležitý je zase nasednout a nebát se. Když má člověk něco naježděno, nebojí se a zároveň zbytečně neblbne, tak už nepadá.

kamila44444

Jojo spadla. I v den silvestra na kryťáku :DD
PS: kdo nepadá, nejezdí :))

Dlostev

Počítá se poník?

samicek333

Myslím, že asi třikrát. Na koni moc nejezdím, takže jsem neměla příležitost k více pádům. Jednou to bylo na vyjížďce, kdy jsem jela na klisně a k sedlu bylo připlé hříbě. Byla zima a všude ledovka, koni to kouzalo a občas nadskočil nebo zakopl, jak se to snažil vyrovnávat a pak, když už po několikáté poskočil, jsem se zrovna sehnula pod větví a nějak sem se ocitla na zemi. Pak podruhé, když jsem jen seděla na koni tak bez sedla, jen s ohlávkou a chodila sem tam ve výběru dál od koní, jenže takhle klisna tam má jednoho otravnýho ctitele, který samozřejmě přiběhl a klisna uskočila a pak znovu a já už byla na zemi. A pak to třetí, to bylo také v zimě, zrovna, když byl hluboký sníh. Už jsem měla v ohradě vyhozené cestičky a tak jsme trochu zrychlili, pak v klusu přes nízkou překážku a nakonec cval přes pěknou rovinku, jenže ta klisna je trochu zlomyslná a tohle jí asi nudilo, takže najednou prudce zastavila a já jí přelítla přes hlavu. Byly to jen malé pády ale dech jsem si vyrazila nejméně u dvou z nich.

Vendys2

Já jsem spadla tolikrát, že jsem to už ani nepočítala, důležitý je co nejdřív se vrátit do sedla ;) Často víte, že padáte a tak se člověk vzdá a spadne, přitom ještě jde se vrátit do sedla a dorazit do stáje s čistým oblečením ;)
Jeden citát zní: " Kdo nepadá, ten nejezdí, jen se vozí! " a je to pravda :).
Tak AŤ TI KONĚ JDOU! :)

Drap

Dvakrát. Mí přátelé sice tvrdí že třikrát, ale neni to pravda, to jsem chtěl stejně už vystupovat.

panxnotdead

Nikdy, radši osedlávám kolo a z toho sem spadl tolikrát :D

honza19hk

nejezdím na něm takže jsem z něj ještě nespadl.

terry

Ani jednou.