autacek

Kolikrát jste nejvícekrát přečetli jednu a tu samou knihu a která to byla?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Staré Řecké báje a pověsti (cca 20×) – ale od víc autorů.
Tři mušketýři ještě pod 10 letech myslím, že tak 8×.
Vladaře a úvahy o umění válečném od Machiavelliho 5×.
Theogonii od Hesioda asi 4×.

Jinak několik děl od Dumase jsem četl víckrát.

Další odpovědi
annas

Kromě jiných knih se vracím k první detektivce v dnešním slova smyslu. Jde o literární dílo, i dobrodružné, obsahuje podrobné popisy postav i prostředí atd. Tehdy jsem koupila v Klubu čtenářů.

Jdeo o knihu Případ vdovy Lerougeovéod: Émile Gaboriau

„Úkolem čtenáře je objevit zločince, úkolem autora je čtenáře mást.“

Nepočítám, kolikrát se vracím ke knihám, které jsem četla v minulosti.
Jinak klasiku českou i světovou.

Arne1

Mlhovina v Andromedě. Minimálně 10×

Malvína

Opakovaně jsem četla knihu Výměna od Jane Green. Pak také obraz Doriana Graye od Oscara Wilde, Kytici od K. J. Erbena.

GM

Egypťan Sinuhe od Mika Waltariho – ve slovenštině. Asi 5×.

Kelt

Skoro každou knihu čtu vícekrát, nejprve rychle, abych získal přehled a potom důkladně, abych si vychutnal děj. Musel bych tu napsat asi 100 knih aspoň.

klumprt

Osudy Dobrého vojáka Švejka asi tak 5× v kuse, k tomu občas nahlédnu na náhodně vybranou pasáž a připomenu si, co už znám. Tak trochu jako Bible. 🙂

Mc Merkurion

… kdysi vkladní, nejmíň jednou za měsíc, ale teď už nečtu … na druhém místě je asi Saturnin a Švejk, nevím, několikrát …

Rokio

Harry Potter – všechny díly + filmy mnohokrát zhlédnuty

zjentek

Důležitá otázka…

Různý žalmy, ale konfesi nevyzradím!