Kolikrát jste měnili svůj podpis v průběhu života a jak dlouho máte ten poslední?

Nejlepší odpověď
gecco

Měnil se mi tak nějak postupně – od nečitelného na konci SŠ po zcela nečitelný nyní…
😉
Banka – už pár let problém nemám, klikyhák se mi nemění…

Další odpovědi
anonym

podepisuji se každý den několikrát a pokaždé mám pocit, že je podpis jiný než ten předešlý. postupem času se z pomalu čitelného stává jen podobnost prvního písmene a zbytek je vlnka 😁
vzorový podpis v bance už málokdy trefím

Magix.cz

Jen jednou, před dvěma lety, když jsem se musel denně podepisovat cca 60× jsem ho zkrátil na tři písmena. S bankou to mám stejně jako boreczech :)

zjentek

jedinkrát, když jsem se přestal vzdělávat ..od tý doby je to pořád to samý ;q

mosoj

Tak jako boreczech.
Mám dva typy podpisů. V bance nikdy nevím který jsem použil.

quentos

Nepamatuju se, že bych ho někdy měnil, nemám tu potřebu. Nepotřebuju vymýšlet žádné nečitelné parafy, prostě napíšu psacím písmem příjmení a první písmeno křestního a hotovo, pět písmen tolik času nezabere.

Drap

Úmyslně jsem ho neměnil od školních let. Pravdou je, že se postupem času i můj podpis postupně vyvíjel a měnil.

klumprt

Protože moje příjmení začíná na Vy-, tak jsem na vojně, kde jsem v jednom kuse něco podepisoval (např. že stráž každou hodinu zkontrolovala objekt) provedl změnu spočívající v tom, že z ocásku na konci V jsem přešel rovnou do y. Do té doby byl podpis čitelný, od té doby začal ztrácet na čitelnosti a dneska je to jen řada klikyháků. Podpis se mění, v bance musím používat starší podobu. Navíc mám ještě jeden čmáranec určený do zvlášť malých kolonek.