Kelt

Kolikrát jde vypálit disk?

Abych upřesnil otázku, je to takto. Koupil jsem si jazykové učebnice s přiloženým CD. Dotyčný CD vložím do počítače a přepíšu do wma nebo mp3 souboru, abych měl tyto soubory k dispozici na USB. Stalo se mi, že jsem potřeboval některé CD znovu přepsat – převést na disk, a nějak to nešlo. Některé soubory se načetly, jiné ne, bylo tam jiné označení. Prostě tom byl trochu chaos. Ale to není podstatné. Podstatné je, zda jde z jednoho CD převést soubory pouze jedenkrát, nebo je to teoreticky neomezené? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Bacha na matení pojmů. Ptáš se na vypálení disku a pak rozvádíš grabování a kopírování souborů (není jasné co přesně, protože nevíme ani jaký byl zdrojový formát disku). Kopírování je možné teoreticky neomezeně. I z audioCD. Bacha, konverze do mp3 je ztrátová a z každou další konverzí se něco z kvality ztratí (wma na tom obvykle bude podobně). Chyby při čtení – to je už jiná záležitost. U datových CD by k nim docházet nemělo (samoopravné kódy) operace by přinejhorším měla skončit chybou. Audio CD v případě chyby buď chybu opraví, nebo oignoruje. Lepší grabovací programy se problematické audio disky pokusí přečíst několikrát.

Některé komerční produkty mají různé ochrany proti kopírování. Třeba jde bez problémů přečíst v CD přehrávači, ale pokud to strčíš do PC, PC objeví datovou stopu a originální audio data ignoruje (samozřejmě lze obejít ale stojí to čas a je třeba vědět že je nutné něco obejít…)

Další odpovědi
Edison

Slušný vypalovací soft udělá audiostopy i z běžných datových audiofajlů. Uměl to třeba nero a další. Ale prakticky vždy je to ztrátové. Ono dnes nějak není potřeba tohle dělat.