FlAsh_7

Kolikrát denně cvičit pro nabrání svalů?

Vím kolikrát týdně cvičit, ale nevím, kolikrát denně cvičit pro nabrání svalů. Kolikrát denně cvičit pro nabrání svalů a jak dlouho?

Odpovědi
nyjono

Když víš, kolikrát týdně, tak snad víš, že v ten den v týdnu, kdy posiluješ, stačí jednou.
Nezapomeň, že svaly také ptřebují po zátěži regeneraci.

Mileot

Asi tak…Stačí jednou ale chce to k tomu mít i stravu aby ty svaly měly z čeho růst

Altair-AC

Svaly potřebuji 48h regeneraci pro nejlepší růst a nejlepší je je zatěžovat max hodinu a kousek. Nedoporučuji ale dělat statický stretching před tréningem, to vede ke ztrátě možného růstu.

Jsou i pravidla pro to, čeho chceš dosáhnout:

1–6 opakování = síla

6–12 opakování = hypertrofie

12-%%% opakování = svalová výdrž

:)