Heřman

Kolikrát byl Adolf Hitler v Praze (na Pražském hradě) a z jakého důvodu.

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo zadat do vyhledávače a měl jste odpověď.

Adolf Hitler dorazil do Prahy v 19.15 dne 15. března 1939. Státní prezident dr. Hácha dorazil vlakem z berlínského Anhaltského nádraží až v 19.30 – jeho vlak byl schválně zpožděn, aby ho Adolf Hitler mohl uvítat na Pražském hradě. V čele autokolony, směřující na Pražský hrad z České Lípy (kam dorazil Hitlerův speciální vlak),1 jel přímo na Vůdcovu žádost automobil s Karlem Hermannem Frankem (jako zástupce župního vedoucího pro oblast Sudety Konráda Henleina, který jel ve voze s Adolfem Hitlerem).2 S kan­cléřem přijeli do Prahy i další vysocí fukncionáři Třetí říše: Wilhelm Keitel (náčelník OKW), Heinrich Himmler s Kurtem Daluegem a Reinhardem Heydrichem, dalším návštěvníkem byl Martin Bormann a nechyběl ani Hitlerův fotograf Heinrich Hoffmann.3 Noc z 15. na 16. března strávil říšský kancléř na Pražském hradě – v jeho pravém křídle.
Více v odkazu

http://www.fron­ta.cz/dotaz/hi­tler-v-praze

Další odpovědi
hanulka11

co jsem našla zřejmě na hradě jen jednou

Kolikrát byl Hitler v Praze? Poprvé 15.3.1939. Přijel na Hrad ještě dříve, než se tam sešla ke svému zasedání vláda, aby rokovala o nové situaci, nevědouce, že Hitler již sídlí v hradních komnatách. Je znám snímek, jak hledí z oken Hradu na Prahu.

Ve Čvančarově knize je však zdokumentován ještě jeden pobyt Hitlera v Praze. Cestou z poraženého Polska si Hitler zajel do Prahy. Snímek ho ukazuje na nástupišti Wilsonova nádraží v rozhovoru s německými generály. Zůstal jen na nádraží, nebo si někam v Praze vyrazil? Fotografii pořídil proslulý mistr reportáže Karel Hájek, svědek mnoha událostí.

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/p_spolec­nost.asp?c=A070312_­163158_p_spolec­nost_wag