Avatar uživatele
Kepler

Kolikátý mobil už vlastníte?

A co vám u nich nejčastěji odcházelo? Já mám čtvrtý a zatím mi přestaly fungovat vždy jen některá tlačítka.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, orwell, dust8, aliendrone před 1600 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Když budu počítat i ty co jsem dala dál, tak už desátý.
Nikdy není pozdě na další. Technika se žene dopředu.
Baterii neseženeš, nebo se už nevyplatí ji kupovat.
Opravy jsou drahý. Pořídíš si radějc nový. A tak dále.
Není co říkat.

Rokio
Nokiu i Classic mám taky tmavě červenou plně funkční,
ale můj zrak už takovej néní, proto jsem byla nucena
přestoupit na větši písmena a stále a stále přestupuju 😁

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Zatím pořád první a stále je celkem funkční. Je to Nokia i classic. Je to tlačítkový mobil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Stále první a myslím, že už je „plnoletý“. Zatím jsem měnil jen křápnutý zadní dekl a jednou či dvakrát akumulátorek. Jinak nic. Doufám, že už dožijeme spolu 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Osmý a sedm jich leží v bezvadném stavu v šupleti. Proč? Chceš? (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Letos? ;) :D :D
Jednoznačně nejčastěji mi odchází CELÝ mobil – ať již ukradením či ztrátou (ztrátou MNOHEM častěji). Jiných příčin je celá škála, ale dodnes si pamatuji na „smrtící kapku“, kdy jsem vylezl z auta s mobilem na uchu a při zakončování hovoru mi na displej spadla PRVNÍ kapka začínající přeháňky. Ta bleskově sjela po displeji pod kryt a z tehdy nové P-800 (v provozu ani ne 3 týdny!) se rázem stal elektroodpad. S reklamací jsem neuspěl, to bylo tenkrát řevu!! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nokia, Alkatel,Siemens, Sony, poslední dva roky placku Xiaomi. Žádný neměl poruchu. Všechny jsem odkládal funkční.
Za zajímavější však považuji údaj, kdy jste si pořídili první mobil. Já někdy v roce1996–7 Nokiu za tehdy závratných 10 000 Kč. Jediný operátor byl Eurotel (do dnes mám stejné číslo 602 … …) a minuta hovoru do pevné sítě stála 14,50. Na mobil to bylo o něco méně, nicméně mobilů moc nebylo.
Zajímavé je, že v té době operátor ještě neumožňoval přenos SMS! ač mobily to uměly. GSM přenos běžel teprve asi dva roky! Před tím byly mobilní telefony s přenosem NMT. Vážily několik kg a stály 50 000 – 60 000 Kč. Ten jsem neměl. Škoda Favorit stála cca 85 000 Kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… pokaždý něco jinýho, řekl bych, že spektrum závad jsem vyzkoušel velké, mobil měním max do třech let, ale je fakt, že tak jak u mně, se neměli špatně ani otroci ve starověku …

… jo, asi devátej …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

nepočítám to, asi patnáctý

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

Ve vlastnictví mám teprve druhý… S mobily mi jinak odcházelo jen staré zaměstnání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Zkusím to dát dohromady: Bosh 509e, Siemens C25, Siemens M35, Siemens CX70, T-Mobile G1, HTC Dream, HTC Hero, HTC Desire, Motorola Droid s výsuvnou klávesnicí, Samsung Galaxy S II, … co bylo mezi tím si nějak nevybavuji, zřejmě nějaké čínské značky protože jsem v té době zcela přestal řešit značkovost zařízení protože na funkčnost nemá značka sebemenší vliv, takže to byly různé Cuboty, Feitengy, THL, no a v poslední době jsem zakotvil u Xiaomi konkrétně modelu Xiaomi Mi A1, a posléze Xiaomi Mi 8 Pro

před 1597 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ty první odcházely prostě jen proto, že se objevil nový neodolatelný design či barevný display místo monochromatického 🙂 ty chytré pak nejčastěji proto že jim docházel dech, jejich hrubý výkon, velikost ram či interního úložiště přestávaly stačit na zvyšující se nároky aplikací a nových verzí operačního systému.

před 1596 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

To já zas do rejže: osvedčený způsob, jak vysušit baterii
a povedlo se , mobil pak šlapal celé dva roky bez poruchy..

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

alien: možná mi nebudeš věřit, ale podařilo se mi zachránit mobil, který mi spadl do hajzlu. Okamžitě jsem ho vylovil, úplně se zbláznil – vibroval jak o dušu, tak jsem rychle vyndal baterku. Následovala koupel v destilované vodě, pak v čistém lihu. Po důkladném vysušení na radiátoru fachčil dál, jako by se nechumelilo.

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek