Kepler

Kolikátý mobil už vlastníte?

A co vám u nich nejčastěji odcházelo? Já mám čtvrtý a zatím mi přestaly fungovat vždy jen některá tlačítka.

Nejlepší odpověď
briketka10

Když budu počítat i ty co jsem dala dál, tak už desátý.
Nikdy není pozdě na další. Technika se žene dopředu.
Baterii neseženeš, nebo se už nevyplatí ji kupovat.
Opravy jsou drahý. Pořídíš si radějc nový. A tak dále.
Není co říkat.

Rokio
Nokiu i Classic mám taky tmavě červenou plně funkční,
ale můj zrak už takovej néní, proto jsem byla nucena
přestoupit na větši písmena a stále a stále přestupuju 😁

Další odpovědi
Rokio

Zatím pořád první a stále je celkem funkční. Je to Nokia i classic. Je to tlačítkový mobil.

orwell

Stále první a myslím, že už je „plnoletý“. Zatím jsem měnil jen křápnutý zadní dekl a jednou či dvakrát akumulátorek. Jinak nic. Doufám, že už dožijeme spolu 🙂

zjentek

Osmý a sedm jich leží v bezvadném stavu v šupleti. Proč? Chceš? (;

aliendrone

Letos? ;) :D :D
Jednoznačně nejčastěji mi odchází CELÝ mobil – ať již ukradením či ztrátou (ztrátou MNOHEM častěji). Jiných příčin je celá škála, ale dodnes si pamatuji na „smrtící kapku“, kdy jsem vylezl z auta s mobilem na uchu a při zakončování hovoru mi na displej spadla PRVNÍ kapka začínající přeháňky. Ta bleskově sjela po displeji pod kryt a z tehdy nové P-800 (v provozu ani ne 3 týdny!) se rázem stal elektroodpad. S reklamací jsem neuspěl, to bylo tenkrát řevu!! ;) :D :D

mosoj

Nokia, Alkatel,Siemens, Sony, poslední dva roky placku Xiaomi. Žádný neměl poruchu. Všechny jsem odkládal funkční.
Za zajímavější však považuji údaj, kdy jste si pořídili první mobil. Já někdy v roce1996–7 Nokiu za tehdy závratných 10 000 Kč. Jediný operátor byl Eurotel (do dnes mám stejné číslo 602 … …) a minuta hovoru do pevné sítě stála 14,50. Na mobil to bylo o něco méně, nicméně mobilů moc nebylo.
Zajímavé je, že v té době operátor ještě neumožňoval přenos SMS! ač mobily to uměly. GSM přenos běžel teprve asi dva roky! Před tím byly mobilní telefony s přenosem NMT. Vážily několik kg a stály 50 000 – 60 000 Kč. Ten jsem neměl. Škoda Favorit stála cca 85 000 Kč.

Mc Merkurion

… pokaždý něco jinýho, řekl bych, že spektrum závad jsem vyzkoušel velké, mobil měním max do třech let, ale je fakt, že tak jak u mně, se neměli špatně ani otroci ve starověku …

… jo, asi devátej …

anonym

nepočítám to, asi patnáctý

kelley

Ve vlastnictví mám teprve druhý… S mobily mi jinak odcházelo jen staré zaměstnání.

anonym

Zkusím to dát dohromady: Bosh 509e, Siemens C25, Siemens M35, Siemens CX70, T-Mobile G1, HTC Dream, HTC Hero, HTC Desire, Motorola Droid s výsuvnou klávesnicí, Samsung Galaxy S II, … co bylo mezi tím si nějak nevybavuji, zřejmě nějaké čínské značky protože jsem v té době zcela přestal řešit značkovost zařízení protože na funkčnost nemá značka sebemenší vliv, takže to byly různé Cuboty, Feitengy, THL, no a v poslední době jsem zakotvil u Xiaomi konkrétně modelu Xiaomi Mi A1, a posléze Xiaomi Mi 8 Pro

anonym

Ty první odcházely prostě jen proto, že se objevil nový neodolatelný design či barevný display místo monochromatického 🙂 ty chytré pak nejčastěji proto že jim docházel dech, jejich hrubý výkon, velikost ram či interního úložiště přestávaly stačit na zvyšující se nároky aplikací a nových verzí operačního systému.

briketka10

To já zas do rejže: osvedčený způsob, jak vysušit baterii
a povedlo se , mobil pak šlapal celé dva roky bez poruchy..

Kepler

alien: možná mi nebudeš věřit, ale podařilo se mi zachránit mobil, který mi spadl do hajzlu. Okamžitě jsem ho vylovil, úplně se zbláznil – vibroval jak o dušu, tak jsem rychle vyndal baterku. Následovala koupel v destilované vodě, pak v čistém lihu. Po důkladném vysušení na radiátoru fachčil dál, jako by se nechumelilo.