dust8

Kolikátého přesně, že končí podpora Windows 7 a co, že to bude pořád vyskakovat za okno všem stávajícím uživatelům?

Půjde to okno nějak zlikvidovat? Windows 10 zatím pořád nepotřebuji.

Nejlepší odpověď
marci1

V úterý 14. ledna 2020, dojde k oficiálnímu ukončení podpory Windows 7 Microsoftem. Den poté, ve středu 15. ledna 2020, plánuje Microsoft zahájit (říkejme tomu) informační kampaň zobrazováním celoobrazovkových výzev uživatelům tohoto operačního systému. Výzvy budou s odůvodněním ukončení podpory a zastaralosti sedmiček motivovat uživatele k upgradu na Windows 10. Objevovat se budou na Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional i Windows 7 Ultimate se Service Pack 1.
Pozitivní zprávou je, že uživatelé, kteří plánují na sedmičkách setrvat, nebudou muset hledat složité návody na blokování těchto zprávy. Ty by totiž měly mít nativní možnost při zobrazení nastavit, zda mají otravovat později, nebo dále neotravovat vůbec. Ale kdo ví. I původní výzvy k upgradu na desítky, se řadě uživatelů začaly čas od času znovu objevovat i po odmítnutí (které mělo být definitivní).
Pokud se výzva zobrazí, setrvá, dokud nedojde k interakci s uživatelem (sama se nezavře).
Podrobněji v odkazu. 🙂
https://diit.cz/cla­nek/windows-7-vyzyvaji-k-upgradu-na-windows-10-pres-celou-obrazovku?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Další odpovědi
Kepler

Podpora končí tuším 15. ledna. Jestli bude vyskakovat nějaké okno nevím, ale zbavit se ho asi nepůjde.

elkon

O žádném okně nevím, nic mě nevyskakuje. Win 10 nelze jen tak použít na každý počítač. Musí je podporovat HW počítače.

orwell

Přečti si to tady:
https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/software/cla­nek/konec-windows-7-je-na-spadnuti-zbyvaji-tri-mesice-40300049
S tím otravným oknem si prý lze poradit tak, že se vymázne nějaká aktualizace, kterou ti tam nacpou (nebo už možná nacpali). Někde v diskuzích (asi na Novinkách) kdosi udal její kód. Bohužel ho nemohu najít.

anonym

Ano to varovné okno vždy pujde nějak zavřít a aktualizaci odmítnout. Nikdy nebude vynucena tak abyste ji odmítnout nemohl, tlačítko pro odmítnutí však microsoft vždy bude schovávat tak aby ani nebylo na první pohled vidět, takže to bude chtít hledat a pokud tam nějaké takové schované bude, je možné že ani nebude stačit okno jen tak uzavřít křížkem (už jednou v minulosti microsoft zavření křížkem považoval automaticky za souhlas)

Podpora ještě mnoho let bude aktivní pro koprorátní sféru a ze zkušenosti s windows xp už víme, že se to automaticky promítne i na uživatelskou sféru které ty kritické bezpečnostní aktualizace budou zasílány nakonec taky i přes oficiálně ukončenou podporu. Microsoft nechce další skandál a články o napadených windows, proto sice dělá bububu s ukončením podpory ale aktualizace potom stejně posílá pokud je to potřeba.

anonym

A znovu opakuji celý ten humbuk kolem ukončení podpory je POUZE STRAŠÁK motivovaný snahou microsoftu lidem vnutit své cloudové služby které neoddělitelně provázal s windows 10.

Neexistuje žádný důvod k obavám, že s ukončením podpory bude systém winidows 7 méně bezpečný, microsoft nadále bude vydávat kritické bezpečnostní aktualizace kvůli korprorátní sféře která windows 7 často ani aktualizovat nemůže (pokud jsou součástí třeba medicínských přístrojů, či obecně jakýchkoliv oblužných terminálů vysoce specializovaných a velmi drahých výrobních či výzkumných strojů (ty prostě nevyhodíte jen kvůli nějakému údajnému ukončení podpory ze strany dodavatele OS a microsoft je si toho dobře vědom), takže bezpečnostní aktualizace pro win7 navzdory svému bububu vydávat nepochybně bude. Ostatně stejné to bylo i s windows xp takže už s tím máme dobrou zkušenost.

anonym

pokud se zvládnete zbavit a odmítat všechny ty jejich naléhavé výzvy k přijetí riskantní aktualizaci která může zrovna tak skončit i nefunkčním počítačem budete ještě roky fungovat s windows 7 naprosto bez problémů.