Avatar uživatele
bolak

Kolikamístné číslo si dokážete zapamatovat po jednom přečtení?

Je normální že si člověk po jednom přečtení pamatuje 16-timístné číslo? Kdysi jsem byl na brigádě v 1 firmě, a 2 měsíce jsem tam přepisoval čísla objednávek z papíru do počítače a vytvářel digitální databázi, je možné že jsem se nějak „vyvinul“ a nebo to umí všichni? Ptám se proto že se mi několikrát stalo, že jsem někomu diktoval moje telefonní číslo, a on mě vždycky po třech číslicích zastavil a „počkej počkej, né tak rychle..“ a až si ty tři číslice zapsal, mohl jsem hlásit další trojici. Vždycky jsem si myslel že je to normální pamatovat si takovéhle množství čísel, ale toto už se mi stalo asi potřetí a už si nejsem tak jistý..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, pusinka50, lota před 3275 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Každému není dáno stejnou měrou. Čísla si pamatuji poměrně dobře, ale zase nemám paměť na obličeje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Ne – není normální, že „si člověk po jednom přečtení pamatuje 16-timístné číslo“…
😉
Takový člověk je výjimečný (nebo ´ujetý´, jak se to vezme)…

Telefonní jo, ale to je jen 9 cifer.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tak to mi dělá problém v práci. Do PC mám zadat čísla, ale musím se dvakrát podívat a to jsou prosím 6-ti místné čísla!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Teď můžeš připočítat k těm třem případům dalšího čtvrtého člověka, který si zapamatuje delší číslo jen po třech číslicích.:-) Dlouho jsem měla problém si zapamatovat i vlastní espézedku. ☹ 🙂 Ale bývalo to lepší, teď s věkem se zvětšuje i díra v paměti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agent000

Já jsem jednou, když jsem se probudil, koukal na krabici od banánů na zapamatoval jsem si číslo, které tam bylo napsáno: 078 61081 922.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Zapamatovat si po jednom přečtení 16-timístné číslo je slušný výkon, normální to není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Já osobně asi jak kdy. Obecně mám paměť špatnou a pokud nepůjde o nějaké snadno zapamatovatelné číslo, tak se přes deset číslic nedostanu…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek