bolak

Kolikamístné číslo si dokážete zapamatovat po jednom přečtení?

Je normální že si člověk po jednom přečtení pamatuje 16-timístné číslo? Kdysi jsem byl na brigádě v 1 firmě, a 2 měsíce jsem tam přepisoval čísla objednávek z papíru do počítače a vytvářel digitální databázi, je možné že jsem se nějak „vyvinul“ a nebo to umí všichni? Ptám se proto že se mi několikrát stalo, že jsem někomu diktoval moje telefonní číslo, a on mě vždycky po třech číslicích zastavil a „počkej počkej, né tak rychle..“ a až si ty tři číslice zapsal, mohl jsem hlásit další trojici. Vždycky jsem si myslel že je to normální pamatovat si takovéhle množství čísel, ale toto už se mi stalo asi potřetí a už si nejsem tak jistý..

Nejlepší odpověď
Lamalam

Každému není dáno stejnou měrou. Čísla si pamatuji poměrně dobře, ale zase nemám paměť na obličeje.

Další odpovědi
gecco

Ne – není normální, že „si člověk po jednom přečtení pamatuje 16-timístné číslo“…
😉
Takový člověk je výjimečný (nebo ´ujetý´, jak se to vezme)…

Telefonní jo, ale to je jen 9 cifer.

anonym

Tak to mi dělá problém v práci. Do PC mám zadat čísla, ale musím se dvakrát podívat a to jsou prosím 6-ti místné čísla!

pusinka50

Teď můžeš připočítat k těm třem případům dalšího čtvrtého člověka, který si zapamatuje delší číslo jen po třech číslicích.:-) Dlouho jsem měla problém si zapamatovat i vlastní espézedku. ☹ 🙂 Ale bývalo to lepší, teď s věkem se zvětšuje i díra v paměti.

Agent000

Já jsem jednou, když jsem se probudil, koukal na krabici od banánů na zapamatoval jsem si číslo, které tam bylo napsáno: 078 61081 922.

Emefej

Zapamatovat si po jednom přečtení 16-timístné číslo je slušný výkon, normální to není.

lota

Já osobně asi jak kdy. Obecně mám paměť špatnou a pokud nepůjde o nějaké snadno zapamatovatelné číslo, tak se přes deset číslic nedostanu…