zjentek

Kolika lidem poruším práva publikováním takového videa?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7HaJArMDKgI

Odpovědi
led

Podľa najnovších trendov stihomanu kameraman porušil „právo na súkromie“ všetkým šoférom vozidiel s čitateľnými ŠPZ a chodcov na prechodoch s viditeľnými tvárami, čo im neskôr mohlo priťažiť, alebo pomôcť, pri súdnom prípadne inom stíhaní, napríklad žiarlivou manželkou, alebo šéfom.
Asi budeme musieť prejsť na nomádsku módu v púštnych oblastiach https://i.ytim­g.com/vi/oymEZ­zEXHvQ/maxres­default.jpg

anonym

Ohradit by se mohl prakticky kdokoliv čí tvář byla na videu zachycena a toto bylo publikováno bez jeho souhlasu. Stejně tak všichni majitelé aut na kterých nebyly anonymizovány identifikační značky (spz)

Pepa25

Nikomu.

anonym

V každé zemi jsou ale ta pravidla trochu jiná a například UOOU se vyjádřil tak že zveřejňovat záznamy kde jsou viditelné SPZ můžete dle libosti, ten zákon se prý týká jen případů tzv. „operace systematicky prováděné se státními poznávacími značkami silničních motorových vozidel, jejichž účelem je identifikace výše uvedených určených nebo určitelných subjektů údajů“ … takže pokud video nebylo pořízeno a zveřejněno s účelem systematické identifikace mělo by to být vlastně v pořádku. Tady je ta hranice opravdu hodně tenká a nejasná.

anonym

a přirozeně stále platí, že pokud záznam zveřejníš tak že nebude možné určit že si jej zveřejnil ty osobně, pak to pochopitelně není vůbec tvoje starost ale pouze starost provozovatele online služby která příslušný obsah hostuje.