Kepler

Kolika let si myslíte, že se dožijete a kolika let byste se chtěli dožít?

V současnosti je průměrný věk dožití mužů 76 let a žen 82 let. Prý se bude ještě zvyšovat. Není tato extrapolace příliš optimistická? https://native­.seznamzpravy­.cz/jak-se-dozit-120-let/?utm_source=Sez­nam&nyW6B6IvTOs_tz3iK­TRCY2X_o21ny=No­vinkyNativ

https://pixaba­y.com/cs/photos/mu%C5%BE-vousat%C3%BD-sta%C5%99ec-osam%C4%9Blost-sta%C5%99ec-3029703/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Víš že je mi to úplně jedno kolika let se dožiji? Jen doufám, že až to přijde, bude to HODNĚ RYCHLÉ. ;) :)

Další odpovědi
Rokio

Myslím si, že se dožiji 65 let kvůli mému nepříznivému zdravotnímu stavu, ale chtěl bych žít alespoň 105 let, abych se mohl zařadit mezi lidi žijící ve třech stoletích.

Pokud neexistuje posmrtný život, chtěl bych, aby moje duševní schránka byla nahrána do robota, pokud vědecko-technický pokrok půjde velmi dopředu a dožiji se toho.

Kelt

Jedna věc je chtít, druhá věc je proč? Budu i v té době stejně dobrý, schopný, jako nyní?

Edison

Odpovím jen na druhou část otázky: Spíš je to pěknej průšvih. Bude-li ta extrapolace pravdivá, nebude trvat dlouho a ta naše Zeměkoule nás prostě neuživí. A my pro to děláme úplně všechno… hlavně to, co je proti přírodě, snažíme se obcházet samoregfulační mechanismy přírody: Zdravotnictví, péče o kde koho… takhle to v přírodě nefunguje a ani nemá.

Zvědavý

Chtěl bych se dožít doby ve které bude rakovina stejně snadno léčitelná jako chřipka. Táhnout to do stovky by mohl být zajímavé.

Hufnágl

To nemůže nikdo odhadnout, ale pokud budu mít geny po prarodičích a rodičích, tak v pohodě 87 let. Samozřejmě že je rozhodující zdravotní stav a nenadálé úmrtí z důvodu úrazu.

zbyndo

Tak ja som to chcel v 50-tke zabaliť, život mal so mnou iný plán,žijem rád,ale už by aj stačilo, ako by povedal majstro Hrušinský"tento spôsob sveta se mi zdá ponekud zvláštni

marci1

Možná ( a to doufám) to bude více než průměr, jelikož se moji předci dožívali dosti vysokého věku. Pokud to bude v relativně dobrém zdraví, tak klidně, co nejvíc to bude možné, abych si užila vnuků, pravnuků, prapravnuků atd. Jsem na ně moc zvědavá: jak budou vypadat, jací budou, co budou dělat ap. 🙂

Ametyst

I z odpovědí tady vidím, že naši předkové na tom byli s délkou dožití dobře. Ti moji také. Nevěřím, že se dožíváme stále vyššího věku, při dnešní „kvalitě“ otravin.
Devadesátka by pro mě byla fajn, víc nevím.

ozzius

Životospráva říká 50 max., rodinné sklony k alkoholismu říkají tak max. 60, ale příbuzní, kteří ještě žijí mají 80. Rád bych zemřel aspoň rok po důchodu, když už na něj odvádím část výplaty :D

led

Chcem dodržať slovo, ktoré som sľúbila istému ministrovi sociálnych vecí:
„budem čerpať dôchodok aspoň toľko rokov, koľko rokov som pracovala“ (ešte pracujem…)
Či sa mi to podarí a aj v „prevádzkyschopnom zdraví“, záleží nielen odo mňa.

dubraro

To jsou věci, na které raději ani nemyslím.

mosoj

Chtít můžeme co chceme. Délku života máme naprogramovánu již ve svém genomu při početí. Svým chováním během života, tuto dobu můžeme jenom zkrátit.