Kolik zvířat přinesl s sebou Mojžíš na archu ?

Doplňuji:
Jo chyták.Mojžíš to jistě nebyl.

Nejlepší odpověď
anonym

Noe?!
Doplňuji:
Od každého druhu 1 pár.

Další odpovědi
anonym

Buď to je chytal, kdo se chytí na Mojžíše a nebo opravdu nevíš, že to byl Noe a bral od každého druhu jeden pár.
Nevím co si o tom mám myslet.
Doplňuji:
Opravuji.....­..chyták

arygnoc

po doplnení:

chyták?
len aby.

;-Q

Roman71

A co takhle chyták typu:
„Která zvířata Noe v arše neměl a přece přežily potopu?“

:)

anonym

Napiš neobibli Rome?!Ekumenismus už mě nudí.Mormon?

Roman71

Čeňku, tebe nenapadly ryby? Vodní živočichové? :)

anonym

Ale jistě,jenom je trochu rozdíl mezi dogmatem a historií nebo chceš-li dogmatickou historií,která je zavádějící a zbytek si musíš domyslet sám,které skutečnosti jsou hlavní či vedlejší,pro a proti,atd. jde více méně o přehled a vzájemnou komunikaci,ale do hlavy nikdo nikomu nevidí?!Je to tak a je to zavedené a možná i neosobní,ale kdyby nebylo to co je,bylo by zase něco jiného…v bibli se božuhell v I. Mojžíšově Genesis o rybách nic nepíše…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Noe

Roman71

Ano, dogma a historie jsou dvě naprosto rozdílné věci, s tím s tebou plně souhlasím. Co se týká toho, že v Noemově arše nebyla ani jedna ryba, to je pochopitelné. Jejich domovem je voda. Co by taky dělaly při potopě v arše, že? :)

anonym

Nejsem sice úplným zastáncem biblický příběhů,ale v myslím,že v případě Noeho a jeho Archy šlo o ničivou povodeň a nikoliv o životodárnou skázu a v tom je možná ten paradox.hihi

Roman71

No ano, šlo o ničivou potopu, která už se nebude nikdy opakovat. Noe s manželkou a jeho tři synové s manželkami se zachránili jen proto, že stáli při pravém Bohu a pro svou záchranu udělali všechno, co jim Bůh řekl. Lidé kolem nich na tak monstrózní stavbu a oznamování blížící se potopy reagovali všelijak, jen ne správně. Dnes je to stejné (viz 24.kapitola Matoušova evangelia). :)

anonym

p.s.Kdybych měl dál fantazírovat a filozofovat o logice,tak bych řekl,že bůh shromáždil ryby v klidnější části oceánu…

Roman71

I v oceánu bylo při potopě pěkně živo :)

anonym

…rybí "archa"II. pod širým nebem při odlivu?No to snad né??

Roman71

Čeňku, já smekám.
Rybí archa by mne fakt nenapadla :)

anonym

http://uloz.to/x913E1zx­/noe-noah-2014-cz-dabing-avi

anonym

…,ale přečíst by sis starý zákon mohl,abys byl v obraze.