Kolik způsobil škody řidič autobusu pomalováním plakátů a kolik bude stát 100 dní ve vězení?Není to finanční blbost pro

státní pokladu, když se škrtá i ve věcech, kde by se škrtat nemělo, protože to přinese jen další výdaje navíc?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

No to by měli jít do chládku prakticky všichni, co čmárají po zdi…

Další odpovědi
anonym

Ad ocko (příp. ostatní, jimž uniká souvislost, vkládám autentický odkaz, abyste byli v obraze).
Samozřejmě, je to nesmysl a křiklavý nepoměr, kdy soudkyně (manželka Ivana Langra) účelově překvalifikovala běžný přestupek (vyplývající ze svobody projevu politického názoru), na náhradu škody, kterou ODS Hradce Králové vyčíslila poněkud křečovitě a uměle, na 15,5 tisíc Kč.
Tím se dostal nad klíčovou hranici 5 tisíc, od níž se už posuzuje jako trestný čin. Tuto částku obžalovaný uhradil, aby se vyhnul exekuci, ale další tresty odmítl jako absurdní, vykonstruované a výrazně nepoměrné.
Jenže z celé kauzy trčí očividně politická objednávka, vůči níž dotyčný řidič oprávněně protestuje. Trochu důrazný advokát to mohl odvoláním zvrátit, protože došlo k chybné aplikaci zákona, kdy došlo ke kolizi s ústavními právy, jež mají právní nadřízenost nad nižší legislativou.
Jinak státní výlohy na dané uvěznění představují cca 90 tisíc Kč.
P.S. Vážení uživatelé, pokuste se být více rozvážní a neodpovídat za každou cenu i na podněty, u nichž vám uniká konkrétní podtext a návaznost. Někdy skutečně méně bývá více. (A možná neškodí více sledovat aktuální politické dění).

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/ridic-roman-smetana-odsouzeny-za-tykadla-nenastoupil-do-vezeni-pss-/krimi.aspx?c=A120326­_143645_olomouc-zpravy_sot